Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Targi kolekcjonerskie w Europie (pocztówki)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Inni kolekcjonerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pocztówkarz

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 23:17    Temat postu: Targi kolekcjonerskie w Europie (pocztówki) Odpowiedz z cytatem

Witam,
Nazywam się Piotr i kolekcjonuję stare pocztówki.
Jako, że w polskim Internecie nie ma osobnego forum poświęconemu pocztówkom, pomyślałem, że najbliżej tej dziedziny znajduje się filatelistyka. Tak trafiłem tutaj i piszę to pytanie odnośnie targów kolekcjonerskich w Europie. Wciąż powiększam zbiór i szukam pocztówek w różnych miejscach. Z Europy z większych miast byłem w Ostrawie, Frankfurcie,Hull i Brukseli, której nie polecam.
Czy znacie jakieś miejsca, gdzie odbywają się targi kolekcjonerskie / z antykami, na których są pocztówki. Chętnie nastawiłbym się na kraje typu Węgry,Włochy, ale mało jest konkretnych informacji o miejscu organizowania takich targów...
Gdzie wy jeździcie i co polecacie?
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez pocztówkarz dnia Wto Paź 02, 2012 18:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sokoldulmen

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 00:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będąc w Niemczech polecam dowiedzieć się kiedy w danym miejscu jest Flohmarkt ( Trödelmarkt )Często sprzedawane są tam stare lub nowsze pocztówki za rozsądna cenę.Ja ostatnio byłem w Gelsenkirchen ( bardzo duży rynek ) i kupiłem chyba 12 z mojego ulubionego tematu starych Niemiec i WMG.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
Mariusz

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy: strona zbieraczy pocztówek
http://www.ansichtskarten-sammeln.de/
gdzie znajdzie Pan spis giełd w Niemczech
http://www.ansichtskarten-sammeln.de/boersen.php
http://www.ansichtskartenmesse.de/
a dalej linki do innych stron gdzie odbywają się giełdy (np. Anglia: http://www.postcard.co.uk/fairs.php).
Zapraszam też tutaj.
Pozdrawiam,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pocztówkarz

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za zainteresowanie.

sokoldulmen napisał:
Będąc w Niemczech polecam dowiedzieć się kiedy w danym miejscu jest Flohmarkt ( Trödelmarkt )Często sprzedawane są tam stare lub nowsze pocztówki za rozsądna cenę.Ja ostatnio byłem w Gelsenkirchen ( bardzo duży rynek ) i kupiłem chyba 12 z mojego ulubionego tematu starych Niemiec i WMG.
Pozdrawiam

Dziękuje za zainteresowanie, w Niemczech uzbierałem pokaźną część zbioru,a teraz szukam nowych miejsc.
Zapomniałem dodać, że w Niemczech byłem w kilku m.in Stuttgart,Monachium,Wurzburg,Norymbergia,Koeln. Na Flohmarkach/Trodlach też często bywam.

Cytat:

a dalej linki do innych stron gdzie odbywają się giełdy (np. Anglia: http://www.postcard.co.uk/fairs.php)

Dzięki nie wiedziałem, że tyle tego jest w Anglii...
A, i w Mikołowie też czasami można coś znaleźć Smile

Ogólnie rzecz ujmując szukam sprawdzonych miejsc najlepiej gdzie ktoś był. Z Internetu wyczytałem o Brukseli, którą opisano jako jeden z największych targów pocztówkowych. W efekcie był to targ na 15-20 straganów obleganych przez właścicieli pobliskich antykwariatów. Dobrze, że byłem tam przejazdem, bo rozczarowanie byłoby większe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Mikołowie zapewne na jarmarku staroci... Nie miałem okazji jeszcze tego odwiedzić. Mój brat zbierał, a właściwie parał się przez jakiś czas skupem pocztówek w celach zarobkowych. Kupował na m.in. amerykańskim ebay całe zestawy przedwojennych widokówek, po czym rozsprzedawał to na Allegro. Pamiętam, że kończąc swoją przygodę z filokartystyką powiedział mi że "widokówki to marny interes" tłumacząc brakiem zainteresowania wśród internautów. Najdroższa pocztówka kosztowała coś 50.000 EUR na aukcji, była ręcznie malowana, ale sądzę że cena raczej została wywindowana przez ... znaczek niż malunek (na rewersie był "penny black" z 1840 r.). Tak czy siak zestawiając jego opinię i Pana tułaczkę po wirtualnym świecie w poszukiwaniu jakiegoś forum filokartystycznego trochę smutno robi się na duszy. Czasami zastanawiam się, czy filatelistyka zmierza w tym samym kierunku. Znaczek w zestawieniu z grami komputerowymi, internetem dla przeciętnego, młodego zjadacza chleba jest chyba marnym erzacem. Nie napawał mnie też optymizm felieton z wrześniowego numeru "Filatelisty", gdzie w rubryce "Westchnienia weterana" można było się dowiedzieć, że obecnie dochód Poczty Polski ze sprzedaży znaczków pocztowych to ok. 60% jej przychodu. W planie marketingowym na najbliższe lata nasza poczta przygotowuje się na spadek tego przychodu coś o ok. 70-80% (jeśli dobrze pamiętam). Społeczeństwo coraz bardziej się "digitalizuje" i latanie na pocztę z kopertą czy pocztówką w ręku pomału będzie przechodzić do lamusa - wysyłając wygodnie w domu @mail albo e-kartkę ...
Odbiegłem trochę od tematu, ale chciałem Panu pokazać jeszcze jedną ciekawą stronę, niedawno przez nas odkrytą - zapraszam do tego wątku.
Pozdrawiam,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Inni kolekcjonerzy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: