Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Plan emisji na rok 2019

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bleur83

PostWysłany: Pią Lut 08, 2019 15:50    Temat postu: Plan emisji na rok 2019 Odpowiedz z cytatem

Drodzy koledzy,

Po rozmowie z kilkoma znajomymi postanowiłem poruszyć temat bieżących wydań Poczty Polskiej.

Od kilku lat systematycznie zwiekszana jest roczna ilość emisji walorów wydawanych przez Pocztę Polską. Czy nie wystarczyło by dwa lub maksymalnie trzy wydania w miesiącu? Coraz więcej moich znajomych zastanawia się nad rezygnacją z abonamentu właśnie ze względu na dużą ilość emisji oraz ich wysokie nominały. Wielkość znaczków i technika druku też zniechęca niektórych do zbierania najnowszych wydań.

Drodzy koledzy, proszę o wasze oponie odnośnie bieżących emisji, ilości wydań, techniki druku, cen nominalnych.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
herkules-82

PostWysłany: Pią Lut 08, 2019 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zbierać to co się nam podoba np. jakieś serie ze zwierzętami,roślinami itp. Napewno nie wszystko co wydają Rolling Eyes
Dodatkowo można kupić jakiś walor na którym można zarobić (jest w niskim nakładzie) lub tematyka tego znaczka "prorokuje" wzrosty np. 100lecie urodzin Jana Pawła 2 w 2020roku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kapibara

PostWysłany: Sob Lut 09, 2019 09:15    Temat postu: Plan emisji na rok 2019 Odpowiedz z cytatem

Ale razem ze wzrostem ilości emisji maleją nakłady. Nie wiem, może ktoś policzył, ile w ostatnich latach wrtościowo wynosiły roczne oferty Poczty Polskiej? Mam na myśli sumy nominałów wszystkich emisji z danego roku pomnożone przez ich nakłady .

Ponadto mnie najbardziej intryguje rosnący nawis podażowy w sklepie internetowym Poczty Polskiej. Liczba emisji dostępnych i niesprzedanych znaczków wciąż rośnie. Co oni z tym zrobią? Wydaje mi się, że po 1,5 roku albo 2 latach od wprowadzenia do obiegu danych znaczków, niesprzedane ilości powinny być kierowane do okienek i przyklejane na listy. Wydaje mi się, że to by mogło uporządkować rynek nowości.
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Sob Lut 09, 2019 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno problemem są nominały bo np 100. rocznica utworzenia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych piękny znaczek ma nominał 14,50. nie wiem kto to wymyślił, czy nie mogło być nominału 6 zł ? tak aby gdzieś to poszło w świat na przesyłce? poza tym po co np taka emisja: 2019.06.xx. Błogosławionych 108 męczenników polskich
Powrót do góry
herkules-82

PostWysłany: Sob Lut 09, 2019 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że te niesprzedane znaczki czekają na nowych kolekcjonerów.Lepiej mieć jakiś duży wybór walorów niż tylko same nowości. PP raczej nie może od tak przekazać tych znaczków do okienek i przyklejać na listy gdyż moglibyśmy mieć wzrosty tak jak z Kieślowskim. P.s. w okienkach filatelistycznych UP widziałem niejednokrotnie, że panie naklejały starsze emisje na listy więc to też się dzieje. Znaczek za 14.50 jest przeznaczony na opłatę przesyłki poleconej priorytetowej gab. B waga powyżej 1kg do 2 kg. Oczywiście ja też bym wolał aby miał niższą wartość, ale zabezpieczenia tego znaczka też pewnie kosztują.
Nie ma co psioczyć na emisje "sakralne"- są zbieracze co kolekcjonują tylko lub też takie - i to jest dla nich. na rynku Polskim jest ponad 4tyś. znaczków - chcąc mieć każdy z nich człowiek by zgupiał. Choć znam zbieracza co zebrał do śmierci 500 klaserów znaczków - rodzina na A. sprzedawała je kilka lat.
Ja osobiście nie zbieram wszystkiego co emituje P.P.
Nie ma się co nastawiać na wzrosty jak się kupi cały dany rocznik. Przykład wczoraj Rocznik 1985** czysty abonamentowy poszedł w licytacji za 2zł...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: