Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Jak kupować na Delcampe - poradnik

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 18:29    Temat postu: Jak kupować na Delcampe - poradnik Odpowiedz z cytatem

Zaczynamy od założenia konta (rejestracji):
http://stamps.delcampe.net/page/register/language,E.html
Operacja ta jest bezpłatna i całkowicie bezbolesna w przypadku znajomości jednego z języków obcych, w których prowadzony jest ten serwis: francuskiego, angielskiego, holenderskiego, włoskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego. Znajomość chociażby w stopniu biernym jednego z tych języków jest potrzebna również później, aby wiedzieć o czym serwis do nas rozmawia jak również do komunikowania się ze sprzedawcami. Ta komunikacja nie jest konieczna, ale czasami będziemy chcieli zapytać o szczegóły aukcji lub doprecyzować niejasne dla nas sformułowania w opisie czy warunkach dostawy.

Do tego aby kupować i/lub sprzedawać na Delcampe przydatne jest posiadanie konta w jednym z zajmujących się płatnościami serwisów internetowych: PayPal lub Moneybookers, a najlepiej w obu z nich. Dlaczego w obu ? Niektórzy sprzedawcy obsługują tylko PayPal inni tylko Moneybookers - jeśli nie chcemy stracić możliwości zakupu interesującego waloru tylko dlatego, że nie mamy konta w serwisie płatności z którego korzysta sprzedawca, to załóżmy konta w obydwu - operacja jest bezpłatna i możliwa w obu serwisach w języku polskim.

Jeśli jakiś sprzedawca obsługuje płatności i w PayPal, i w Moneybookers wybierajmy ten drugi system - obydwa serwisy pobierają niewielkie prowizje za swoje usługi, ale Moneybookers ma prowizje niższe. Wspomniane prowizje obciążają sprzedawcę, ale sprzedawcy przeważni przerzucają jw na kupujących. Należy więc pamiętać, że cena, za którą wylicytujemy wybrany walor, w większości wypadków będzie powiększona o wspomnianą wyżej prowizję. No i oczywiście o koszt dostawy.

Płatność przez konto Moneybookers i PayPal odbywa się w ten sposób, że konto to doładowujemy za pomocą zwykłego przelewu w PLN ze swojego "zwykłego" konta bankowego, a następnie klikamy odpowiednią opcję w serwisie Delcampe, który przekierowuje nas automatycznie na nasze konto w serwisie płatności, gdzie potwierdzamy wykonanie płatności za zakupy. Można też połączyć konto w Moneybookers i w PayPal z naszą kartą kredytową (nie polecam), co zlikwiduje konieczność doładowywania konta przed wykonaniem płatności.

Na Delcampe można również płacić kartami kredytowymi - rzadko się spotyka sprzedawców oferujących taką możliwość, czasem jednak można takiego spotkać. Osobiście nie korzystam z takiej możliwości, ponieważ nie chcę podawać numeru swojej karty i narażać się na ryzyko, że któregoś pięknego dnia ktoś wykradnie numer mojej karty i narobi mi kłopotów. Żeby było jasne: nie twierdzę, że serwis Delcampe nie ma wystarczających zabezpieczeń - na pewno je ma - ja jednak staram się korzystać z rozwiązań, które z mojego punktu widzenia są bezpieczniejsze.

Istnieje również możliwość płacenia przelewem - niektórzy sprzedawcy oferują taką możliwość. Należy jednak pamiętać, że wykonanie przelewu międzynarodowego w Polsce może kosztować od kilku do kilkunastu złotych. Osobiście wybieram taką płatność tylko w przypadku, gdy zależy mi na zakupie jakiegoś waloru, a sprzedawca nie oferuje innej możliwości zapłaty.

Na początek tyle informacji. Jeśli ktoś będzie zainteresowany powyższym tematem - proszę pytać. Udzielę informacji w miarę posiadanej wiedzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elka26

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 17:12    Temat postu: zakupy na ebay Odpowiedz z cytatem

Posta startowy ma już swoje lata, ale ja mam właśnie problem dotyczący płatności. Problem co prawda nie dotyczy Delcampe ale portalu ebay, ale żeby nie tworzyć nowego wątku pozwolę sobie na zadanie pytania tutaj.

Od niedawna kupuję samodzielnie na portalach aukcyjnych i z reguły płacę za zakupy korzystając z PayPal. Do tej pory nie było żadnego problemu, ale znalazłam interesujące mnie walory na portalu ebay i chciałam je kupić. Sprzedający oferował możliwośc zapłaty PayPalem więc ufnie dokonałam zakupu i przechodzę do czynności związanych z zapłatą.
Niestety, pojawia się problem gdyż PayPal w tym momencie żąda ode mnie podania numeru karty kredytowej. Nie mogę zapłacić tradycyjnie korzystając z salda konta PayPal.
Kontaktuje się z sprzedawcą - niestety stwierdza, że jest to mój problem i sugeruje zwrócenie się o pomoc do ebay. Piszę z prośba o pomoc, dostaje odpowiedź żeby skontaktować się z PayPal. Kontaktuję się i dostaję odpowiedź, że najprawdopodobniej sprzedawca w ten sposób ustawił swoje preferencje sprzedaży i nic mi nie poradzą.
Sprzedawca nie odpowiada już na moje dalsze pytania, ja nie posiadam karty kredytowej - no i jak tu żyć?

Czy ktoś zetknął się z podobnym problemem i może wytłumaczyć mi tak łopatologicznie co z tym fantem zrobić?
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post, pod który się podpięłaś jest sprzed ponad 7 lat - część informacji w nim zawartych jest już niestety nieaktualna (portale aukcyjne też się zmieniają) - np. Moneybookers kilka lat temu zmienił się w Skrill.

A jeśli chodzi o Twój problem, to upewnij się po pierwsze, czy saldo konta PayPal jest co najmniej równe kwocie, która jest do zapłaty za zakupione walory + opłata za przesyłkę. W wypadku, gdy saldo konta jest za niskie, PayPal proponuje właśnie alternatywny sposób zapłaty za pomocą karty kredytowej.
Powrót do góry
piotr63

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby zapłacić w PayPal kartą - nie musi być kredytowa - ja akurat używam debetowej wielowalutowej, trzeba tę kartę "dowiązać" w ustawieniach konta zakładka "Portfel"
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha - dziękuję za odpowiedzi. Problem polega na tym, że nie mam żadnej karty gdyż nie korzystam z tego typu płatności.
Natomiast może to rzeczywiście kwestia braku środków? Rzeczywiście zwykle doładowuje konto w chwili gdy dokonam zakupu i pojawia sie informacja ile mam zapłacić wraz z kosztem wysyłki i wtedy doładowuje swoje konto PayPal i zwykle nie było z tym problemu. Dopiero teraz pierwszy raz coś się takiego mi trafiło.
Ale być może jest to rozwiązanie problemu - będę zaraz eksperymentowaćSmile))
Powrót do góry
piotr63

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być chyba nawet karta żony/męża/córki/syna/brata/siostry/sąsiadki/sąsiada Wink
Ktokolwiek się zgodzi i poda dane karty.
Tylko żeby była kasa na rachunku karty.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dotychczas znaliśmy przypadek Obywatela nr 1 bez konta w banku. Teraz aktywny Dyskutant i Filatelista chwali się brakiem karty do płatności za zakupy. Dobrze, że ma dojście do Internetu. Niektórzy są bardzo szczęśliwi także bez Internetu. Świat oszalał.
Powrót do góry
347

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie znam obywatela nr 1 bez konta
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem rozwiązany - faktycznie czasem człowieka musi dopaść pomroczność jasna. W każdym bądź razie dziękuję za podpowiedź.
Co do karty to zapewniam, że można bez niej żyć i naprawdę nie jest to problem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: