Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Mam znaczek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Identyfikacja znaczków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
worwag

PostWysłany: Wto Maj 26, 2020 09:15    Temat postu: Mam znaczek Odpowiedz z cytatem

Mam rosyjski znaczek z około 1920 roku, którego nie ma w żadnym katalogu znaczków. Co mam z tym znaczkiem zrobić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WoZaj

PostWysłany: Wto Maj 26, 2020 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeskanuj ( zrób dobrej jakości zdjęcie) i wstaw z zapytaniem do odpowiedniego działu : Identyfikacja znaczków
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Sro Maj 27, 2020 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszystko co wygląda na znaczek pocztowy, tym znaczkiem pocztowym jest. A jeśli nim nie jest, to nie znajdzie się w katalogu znaków pocztowych. Na świecie istnieją zapewne miliony rozmaitych nalepek okolicznościowych wykonanych w podobnej technice i o podobnych wyglądzie jak znaczki pocztowe, ale przez rozmaite instytucje państwowe i prywatne, a nie przez poczty.

PS. Wątek został przesunięty do działu Identyfikacja znaczków.
Powrót do góry
Glider

PostWysłany: Czw Maj 28, 2020 07:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Voyteck"]Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszystko co wygląda na znaczek pocztowy, tym znaczkiem pocztowym jest. ...[/quote]
Co nie znaczy, że jeżeli nie jest to znaczek to nie ma żadnej wartości. Wiele osób zbiera takie wydawnictwa.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Identyfikacja znaczków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: