Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Kartki pocztowe, koperty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Inni kolekcjonerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
voytek_000

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 13:13    Temat postu: Kartki pocztowe, koperty Odpowiedz z cytatem

Witam, mam sporą kolekcję kartek pocztowych i kopert z lat 1978-1990. Jedne i drugie w większości są ostemplowane (na kopertach są też znaczki). Moje pytanie brzmi: czy jest to coś warte? czy w ogóle ktoś się tym interesuje i zależałoby mu na tym? Bo bez sensu u mnie leżą i "się marnują". Filokartystyka to to nie jest ? Bo z tego co wyczytałem dotyczy ona bardziej pocztówek, więc ciężko mi to jakoś ugryźć.

Oto zdjęcie całości, aby było jasne o czym piszę:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2b02160368c7f4d.html

z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje i pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardziej zainteresuje naszego forumowego kolegę, FDC Smile
Moim zdaniem, będzie wzrost zainteresowania całościami (kopertami) i całostkami z (prawdziwego) obiegu pocztowego. Obserwując naszych niemieckich kolegów, widzę że moda przesuwa się bardziej w tym kierunku.
Już nie z myślą o eksponatach wystawowych, ale kolekcjonerzy-mrówki zaczynają się coraz bardziej interesować znaczkiem naklejonym na przesyłce. Sądzę, że w niedalekiej przyszłości takie właśnie walory będą chętnie nabywane i szeroko prezentowane niźli sam znaczek.
Na Twoich zdjęciach, to co widać to raczej okolicznościowe koperty, całostki, bezobiegowe. PRL nie jest moją domeną, także trudno mi pomóc Ci coś więcej w tym temacie. Ewentualnie, jeśli Cię to bardzo interesuje, można zainwestować w używany katalog Fischera (nie pamiętam który tom, I czy II), tam są wycenione całostki pocztowe.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom II dla polskich Cp.
Ale z tego co widać na pierwszy rzut oka - pospolita polska masówka zwłaszcza FDC. Gdyby tam były koperty FDC z lat 50, to można kilka złotych zarobić.
Jeżeli chodzi o datowniki i Cp to też nie spodziewał bym się tam jakiś spektakularnych niespodzianek. Jednakże zainteresował mnie ten materiał ze względu na prężne wymiany które ostatnio prowadzę.

Powiem ci Mariusz ze sam zrezygnowałem z gołych FDC - wszystko co trafia teraz do klasera musi mieć obieg pocztowy. (abonament mija się z celem) Już nie mówię dokładnie o pierwszym dniu w obiegu ale o ustawowych 28 dniach dla ozdobnych FDC. Inaczej się traktuje kopertę która przyszła w kopercie ochronnej, a inaczej kopertę którą ci wręcza listonosz z obiegu. No i da się podyskutować z doręczycielem i z panią w okienku Wink
Powrót do góry
Drizzd

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupię całość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FDC
Gość

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pisałem do gościa na PW i się nie odzywa.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Inni kolekcjonerzy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: