Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Boże Narodzenie 2016

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbieracz12

PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 16:15    Temat postu: Boże Narodzenie 2016 Odpowiedz z cytatem

https://www.kzp.pl/index.php?artykul=nws-n45-n4589

ciekawe czy przy okazji tej emisji również będzie lament że nie każdy może zakupić bloczek.
"Blok dostępny będzie tylko w ramach abonamentu filatelistycznego za IV kwartał 2016 r."
ps. ładne projekty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
torunianin

PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego zbieracz12: złośliwym też trzeba umieć być, oprócz tego, że również myślącym.
Ten bloczek mógł każdy sobie zamówić i kupić, arkusika z Iławy niestety nie. A wydawało mi się, że to takie proste do zauważenia.
To objaw nawiedzenia czy wypełniania instrukcji?
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego torunianin: jeszcze prostsze do zauważenia jest to, że w przypadku arkusika "Iława" jak i bloczka "Boże Narodzenie" trzeba było spełnić określone warunki. W pierwszym przynależność do PZF, w drugim zakup abonamentu. W tym i w tym przypadku była to sprzedaż wiązana, a nie każdy chce się na to godzić. Nie można tych walorów ot tak sobie po prostu kupić, to chyba oczywiste.
Nim oskarżysz kogoś o brak umiejętności bycia złośliwym, nawiedzenie, korzystanie z instrukcji i złośliwie (nieumiejętnie) polecisz włączenie myślenia, wypadałoby u samego siebie znaleźć ten włącznik. Z tym widzę masz spore kłopoty.
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to mi własnie chodziło - w poprzedniej dyskusji była mowa o tym aby kazdy mogl zakupic walor - w przypadku iławy była nawet taka mozliwosc - kazdy mogl zakupic poprzez pp nie bedac czlonkiem pzf i nie majac abonamentu.
a tutaj tylko i wyłącznie "abonamenciarze" moga zdobyc bloczek wiec moje pytanie: ciekawe czy tez bedzie lament - było bardzo dobrze przemyslane Panie Torunianin Smile
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem rację, już działa
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja odpowiem. W przypadku bloku dla abonamentowców mamy do czynienia z bonusem czy promocją w stylu "kup dwie kawy trzecią dostaniesz za darmo". Zachęca się do większych zakupów, nagradza lojalność itp.
W przypadku "Iławy" to coś w rodzaju "zapisz się do Partii (Związku) a dostaniesz talon". Różnica jest jak między kapitalizmem a socjalizmem.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raz PP zawiera układ z PZF-em, co jest wg niektórych "beeee", drugim razem zawiera układ "abonamentowcami" i jest SUPER!!!! Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niektórzy mają chyba problem i używają tych samych argumentów za i przeciw.
Powrót do góry
archeofil

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkusik z Iławy jest zachętą, aby wstąpić do PZF, a blok Boże Narodzenie zachęca do wykupienia abonamentu. Kto nie nie ma ochoty wstępować do PZF lub na kupowanie abonamentu, a chce mieć te walory, może je kupić np. na Allegro.
To takie proste do zauważenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WoZaj

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno i drugie wydanie to świństwo ze strony PP.
Co prawda taniej jest dostać to Boże Narodzenie niż Iławę bo za abonament zapłaciłem 4,70 zł a wstęp do PZF to bodaj 70 zł.
Ale to nie zmienia faktu że to kolejna chamówa.
Miło byłoby gdyby Poczta Polska zagwarantowała w każdym abonamencie ten arkusik a reszta w wolnej sprzedaży w całej Polsce a co najmniej w internetowym sklepie PP.
Ciekawe ile jest abonamentów wykupionych w Polsce.
Wg KZP ma być tego arkusika 100 000 szt.
Chyba tylu abonamentów nie ma.
Gdzie więc pójdzie reszta nakładu? Na Allegro ? Za granicę do jakiejś Cepelii? Czy do jakichś elit ?
W sumie potrzebuje dwa takie Arkusiki bo równolegle z pełnym zbiorem rocznikowym mam zbiory tematyczne a w nich między innymi Wielkanoc i Boże Narodzenie.
Spróbuje jutro w Sklepie PP zobaczyć czy jednak czegoś nie wystawią, ale pewnie pozostanie tylko Allegro.
Mam tylko nadzieję że to jednak będzie nakład 100 000 szt i ceny nie powindują tak wysoko jak cięta Iława ( obecnie w okolicach 200 PLN).

Kolego archeofil wszystko się zgadza tylko za jaką cenę ?
W dyskusji o Iławie było już napisane że walory wydane przez PP powinny być ogólnodostępne dla wszystkich. PZF ma swoje nowodruki a PP dla abonentów niech da ładne opakowanie o 5 złotych droższe.
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odp. WoZaj: A ta "reszta", to Twoim zdaniem ile? Byłoby miło, gdyby Poczta Polska wyemitowała dokładnie tyle bloczków ile sprzedała abonamentów plus jeden? Ten jeden oczywiście w wolnej sprzedaży w sklepie internetowym? A może jeszcze milej byłoby gdyby PP zagwarantowała abonentom ten bloczek jako unikatową formę wydawniczą jako bonus za zamówienie abonamentu, a do wolnej sprzedaży wydała 500 tys. szt. tego waloru?
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Sro Lis 16, 2016 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wojodan Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby zostało tak jak jest że dla abonentów jest dostępny w cenie nominału a nadwyżka ( wydaje się mi ze spora) powinna Poczta Polska wydać to w formie folderu okolicznościowego ( tak jak Wiedźmina i inne ) w rozsądnej cenie np 15-18 zł.
To powinno zadowolić wszystkich i ruchy Poczty Polskiej byłyby wtedy transparentne. Kto potrzebuje ten kupi za takie pieniądze, dla innych ładna reklama PP , no i pewnie zysk jakiś dodatkowy dla PP też będzie, a przy okazji arkusik nie będzie kosztował na Allegro 100 zł.
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Sro Lis 16, 2016 11:37    Temat postu: Boże Narodzenie 2016 Odpowiedz z cytatem

WoZaj, zgoda, to dobry pomysł, ale na przyszłość. Natomiast nie powinno to dotyczyć Bożego Narodzenia 2016- w tym przypadku deklaracja PP w lutym tego roku była jasna i oczywista: dostępność TYLKO I WYŁĄCZNIE wraz z abonamentem. Nawet dla Pawlaka z "Samych swoich" słowo było droższe od pieniędzy Smile
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Sro Lis 16, 2016 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym się za to nie pogniewał :

Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WoZaj....no powiem Ci, że jestem pod wrażeniem! Smile Też bym się na to nie pogniewał (w ramach abonamentu oczywiście Very Happy Very Happy Very Happy )
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 00:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to Poczta Polska chyba się utopi z tym bloczkiem.
Ciekawe ile zostanie i co nim zrobią.

Cytat:
Poczta Polska informuje, że blok emisji Boże Narodzenie 2016 jest dostępny jedynie w abonamencie rocznym w grupach A i E, przy wykupieniu całego rocznika 2016.

Abonament na cały 2016 rok w grupach A i E można nadal zamówić w Filatelistycznym Sklepie Internetowym (proszę po złożeniu zamówienia poinformować sklep emailem, że ma ono obejmować cały rok 2016).

Kto chce ten bloczek to może zakupić za dodatkowe ponad 200 zł.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: