Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Boże Narodzenie 2016

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soryo1966

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie że tym wydaniem Poczta Polska strzeliła sobie w stopę , nakład 100 tys bloków to co najmniej 10 razy więcej niż posiada zarejestrowanego abonamentu. Po drugie Poczta nie posiada już znaczków z części wydań do wysokości 100 tys aby zabezpieczyć "wymyślony" abonament. Jedyne wyjście to sprzedaż części nakładu na wolnym rynku co jest fatalne ze względu na wizerunek lub komisyjne zniszczenie nadwyżki poza ilość abonamentu. Jest jeszcze jedno wyjście wycofanie bloku z obiegu i sprzedaż powyżej nominału tylko łamie się zasady UPU której członkiem jest Poczta Polska i gdzie jest rzeczywisty obieg pocztowy.
Nakład Iławy ciętej 100 tys znaczków był w arkusiku 12 znaczkowym co dało 8 tys arkusików i maksymalnie nakład bloczka powinien wynosić 8000 bloków aby spełnić obietnice , zapomniałem że obietnic obecnie się nie dotrzymuje i to jest upadek honoru ale co tam jak mawia klasyk .... świnie i idioci słowa nie mają ......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ksiark

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiam na to że nadwyżkę rozdysponują w postaci prezentów dla oficjeli (w tym kościelnych)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ADAMO

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątpię żeby aż tyle rozdali. Mnie też się bardzo nie podoba to co PP zrobiła z tym BN i nijak ma się to do wyjatkowości którą miało być to wydawnictwo w zamian za zamówienie abonamentu. Po wielu przemyśleniach postanowiłem z końcem tego roku przestać zbierać znaczki Poczty Polskiej za wyjątkiem wydań zaprojektowanych przez p. Marzanę Dąbrowską. Miałem to już zrobić rok wczesniej ale dałem się skusić na tą "wyjątkową" forme wydwniczą która została wydana w nakładzie 100 tys. sztuk. Niestety plan emisji znaczków PP jest typowo komercyjny więć wracam do zbierania Alandu.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i będzie co łaska .... ciekawe czy będzie to Jagiełło czy Zygmunt Stary a może obaj razem
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedynie zniszczenie komisyjne ratuje sprawę
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co Wam chodzi, przecież wydanie "Boże Narodzenie 2016" jest wyjątkowe... wyjątkowo pokrętne i obłudne.
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci, że monitoruję ten temat od samego początku, i nie wyobrażam sobie, żeby PP wycięła jakiś gruby numer z tym blokiem, na przykład wypuszczając go w jakiejkolwiek innej formie sprzedaży niż abonament. Musi bardzo "boleć" co niektórych, że tak niskonakładowy walor (ufam, że faktyczny nakład będzie się równał ilości abonamentów) znajdzie się w większości w rękach zwykłych filatelistów a nie różnej maści i autoramentu vip'ów-sripów.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co monitorujesz ale masz informacje mało precyzyjne , na pewno nakład wynosi 100 tys i dodam że już Poczta myśli jak wypuścić ten poza abonamentowy nakład na rynek , jedna z opcji to możliwość zakupu bloczka w abonamencie również na sam IV kwartał który będzie realizowany przez okienka filatelistyczne a nie jak mylnie się podaje wyłącznie przez sklep internetowy.
Powrót do góry
piotr63

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, żeby kilkadziesiąt tys. zmarnowało się Smile . Może np. bloki będą numerowane - tylko te rozprowadzane w ramach abonamentu, a reszta nie ?
Chyba, że już ponumerowali wszystkie....
To wtedy można jeszcze jakąś gwiazdkę alboco postawić Smile
I wtedy każdy kupi dwa...będą odmiany.
Jest pomysł ? Smile
Powrót do góry
xweganx

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze że mnie bardziej martwi/zastanawia fakt, iż PP wypuściła (rzekomo) znaczki bożonarodzeniowe już 16 listopada a ja do dzisiaj nie mogę się takowych doczekać w okienku żeby na kartki przykleić Confused
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soryo1966- monitoruję "edycję specjalną" od 8 stycznia 2016 r., kiedy to ogłoszono decyzję o jej wydaniu. Już wtedy czułem po kościach, że będzie "afera". Myślałem, że rzecz dotyczyć będzie nowo- czy czarnodruku. Wtedy przy kombinacjach w dystrybucji byłaby tylko "aferka". Ale w momencie ogłoszenia, że będą to prawdziwe znaczki w bloku, i to jeszcze w nakładzie 100 tys. szt., to dopiero się zaczęło. Kolejnym "numerem" jest możliwość wykupienia abonamentu, i otrzymania tego bonusu, po 30 czerwca. OK, Poczta Polska wykorzystała dla zwiększenia sprzedaży rocznika i bloku, regulaminową furtkę. Moim zdaniem prawdziwa afera się zacznie, kiedy nadmiar bloków Poczta ośmieli się, wbrew zapowiedziom, sprzedać w inny sposób.
Wykupując abonament zawarłem z Pocztą Polską umowę. Jednym z jej elementów jest otrzymanie niskonakładowego waloru (równego ilości abonamentów). Ilość wydrukowanych bloków mnie nie interesuje, dla mnie nakład bloku, to ilość kupionych abonamentów. Zmiana warunków umowy po jej zawarciu, to nadużycie. Jeżeli tak by się stało, to moim zdaniem można skutecznie zgłosić swoje roszczenia o zadośćuczynienie wynikające z obniżenia wartości zakupionego pakietu. Nie odpuszczę.

Nie wiem co monitorujesz ale masz informacje mało precyzyjne , na pewno nakład wynosi 100 tys i dodam że już Poczta myśli jak wypuścić ten poza abonamentowy nakład na rynek , jedna z opcji to możliwość zakupu bloczka w abonamencie również na sam IV kwartał który będzie realizowany przez okienka filatelistyczne a nie jak mylnie się podaje wyłącznie przez sklep internetowy.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojodan napisał:
Nie odpuszczę.

A co zrobisz, gdy okaże się, że jednak PP rzuciła na rynek resztę? Przecież nakład 100k świadczy o tym, że od początku nie miała zamiaru wywiązać się z zobowiązania, że wspomniane wydanie będzie tylko dla tych, którzy wykupili roczny abonament w odpowiednich kategoriach. Nie myślicie chyba, że zarząd PP naiwnie zakładał, że z tego powodu aż 100k abonamentów zostanie wykupionych.
Poza tym, czy przeczytałeś warunki owej promocji?
Myślę, że machanie szabelką jest infantylne choć efektownie czasem wygląda. Ale tak jak ćma co mknie ku płomieniowi świecy możesz sobie opalić skrzydełka i tyle z tego będzie.
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m^2 - infantylne jest skulenie ogona pod siebie i nie reagowanie na takie (ewentualne) poczynania, jakby nie było Narodowego Operatora Pocztowego.

Czytałem oficjalne ogłoszenia Poczty Polskiej dotyczące prawa do nabycia tego waloru- "tylko i wyłącznie z abonamentem", i to mi wystarczy.

Nie wiem czym mnie straszysz, myślę, że nikt z czytelników tego forum nie wie. Może przybliżysz swoje "głębokie" przemyślenia? A może to tylko naszła Cię nagła a niepohamowana wena twórcza, i wydawało Ci się, że fajny tekst Ci wyszedł z tą ćmą i świecą?

Co zrobię "gdyby"? Otóż swoimi kanałami dowiem się ile sprzedano abonamentów, wyliczę na podstawie innych współczesnych walorów potencjalną wartość bloku o równym tej liczbie nakładzie (arkusz cięty "Iława"?), odejmę od tego wartość rynkową bloku po uwolnieniu w obieg całego nakładu i zwrócę się do Poczty Polskiej o rekompensatę różnicy. Zastanawiam się tylko, czy nie byłby skuteczniejszy protest zbiorowy. Internet jest tak wielki, że zebranie sporej grupki wkurzonych filatelistów, a wśród nich prawnika-ochotnika, nie byłoby problemem. W razie czego, nie przyłączyłbyś się? Smile
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne. Poczekam, popatrzę.
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolałbym oczywiście aby do tego nie doszło i sprawa zakończyła się np. zniszczeniem nie wydanej z abonamentami części nakładu. I tak nie byłoby to do końca honorowe, bo część bloków zostanie wydanych w sztucznie napompowanym popycie na abonament, decyzją o przyjmowaniu zamówień po 30 czerwca. Ale regulamin abonamentu mówi o takiej możliwości, i nawet jak nie będzie "honorowo", to niestety regulaminowo.
Poczekamy, zobaczymy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: