Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

PORT GDAŃSK fałszerstwo z atestem allegro

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soryo1966

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2018 18:29    Temat postu: PORT GDAŃSK fałszerstwo z atestem allegro Odpowiedz z cytatem

Na portalu allegro pojawił się walor Portu Gdańsk nr aukcji https://allegro.pl/1926-unikat-fi-150-000-pln-atest-bcm-i7571056901.html#thumb/6 .
Ostrzegam wszystkich że walor jest fałszywy , przed opisem waloru napisałem grzecznie do właściciela i otrzymałem odpowiedź że walor na 100% jest prawdziwy.
Swego czasu jeden z ekspertów PZF chwalił się tu publicznie o swoim doskonałym kontakcie z allegro i że aukcje gdzie walor jest fałszywy usuwane są natychmiast i co widzimy , pomroczność jasną eksperta czy jego brak wiedzy i materiału ????.
Zastrzegam że waloru nie miałem w ręce ale już widać znaczek podstawowy fi.208 I posiada nadruk wyłącznie cienki i pochodzi wyłącznie z I formy przedrukowej a do przedruku użyto znaczków z ząbkowaniem liniowym a znaczki opisane są w Katalogach jako 12 a Ix , tymczasem na skanie widzimy znaczki podstawowe typu 208 I x a tymczasem posiadają nadruk z formy III a on znajduje się wyłącznie na znaczkach podstawowych 208 II b i c tymczasem parka ma dokładnie dwie barwy znaczka podstawowego 208 II b i 208 II c co jest niemożliwe albowiem różnią się barwą zieloną i żółtozieloną i nie występowały w jednym arkuszu. Po drugie widać przerwane ząbkowanie parki a następnie zostało ona sklejone na ścisk i tak powstał przedstawiony walor. Na dodatek właściciel dokonuje manipulacji porównując swój walor z parką wydanie gnieźnieńskiego z nadrukiem odwróconym która znana jest w jednym mi egzemplarzu i jednej czwórce.
Jest to dobry materiał podglądowy dla wszystkich interesujących się wydaniem Portu Gdańsk jak odróżnić nadruki fałszywe od prawdziwych.
O osobie eksperta nie będę się wypowiadał bo osobiście bardzo lubię Huberta a dyskusje z nim na temat znaczków są niezwykle interesujące i czasami zabawne.
Jeszcze raz na koniec podkreślam że walor jest na 100% fałszywy i dodam że na tym samym portalu jest znaczek 10 koron ( Fi.49 z błędem B7 ) również nadruk jest fałszywy jak również znaczki dopłaty 1,5,10 koron które są fałszywe rozpoznać można je natychmiast jeśli posiada się materiał porównawczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
347

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2018 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

walor jest także opisany na stronie http://phila-club.com/ipf/29/internauci_pisza/27/ciekawe_tematy/13/ekspert_nie_uznaje_swojego_atestu/ , co ciekawe są to 2 różne atesty
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2018 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super mamy więc archiwum gdzie każdy będzie mógł znaleźć nawet po latach ten walor a potencjalny nabywca zastanowi się przed podjęciem decyzji. Najbardziej jednak dziwi mnie opis właściciela szczególnie jego 20 letnie doświadczenie a wydawało się że nazwisko zobowiązuje.......
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: