Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Podrabianie znaczków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizbern

PostWysłany: Czw Cze 25, 2020 13:43    Temat postu: Podrabianie znaczków Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy podrabianie znaczków jest jakoś ścigane i komu to należy zgłaszać.

Opiszę pokrótce swój przypadek
Zadzwonił do mnie gość z propozycją sprzedaży znaczków i twierdził że ma moje dane po zmarłym teściu który sprzedawał kiedyś znaczki na allegro i w notatniku znalazł moje dane. Wysłał mi na e-mail foto
Blok 11 bez seryjnego numeru (MK) cena w katalogu 4000 zł
Ark 489MK - 491MK bez seryjnego numeru cena w katalogu 18 000 zł
II Wydanie przedrukowane 1944 na znaczkach G.G cena katal 4850 zł
Przedrukowane wydanie Embicza cena na allegro 4200 zł

Znaczki na zdjęciach były o dużej rozdzielczości i nie budziły zastrzeżeń, blok 11 miał czerwone nitki na rewersie

Twierdził że on się na tym nie zna że zostało mu to po teściu i chce się tego pozbyć. Z rozmowy telefonicznej wywnioskowałem, że się trochę znał bo na znaczki Królestwa Polskiego które też miał ze wszystkimi stemplami 400 szt. mówił "jedynki" a tak mówią filateliści był też świadom że blok 11 jest bez numeru seryjnego. Spytałem o cenę podał że za wszystko 1150 zł aż zaniemówiłem i mówię gościowi że to jest za niska cena bo blok 11 MK kosztuje 4000 zł a on mówi że tak sobie liczy bo się chce tego pozbyć.
Mówię że tak nie mogę kupić wszystkich razem bo mam w zwyczaju znaczki powyżej 300 zł po kupnie wysyłać do eksperta PZF żeby mieć pieczęć potwierdzającą. Mogę kupić jedną pozycję wysłać do eksperta i później będziemy rozmawiać dalej. Wtedy powiedział, że się musi namyśleć bo chce sprzedać wszystko razem.

Pewności nie mam że są podrobione i oskarżać nie mogę ale zastanawiające jest że trochę się zna, na allegro poszukać cenę to nie problem, powiedziałem mu że to jest więcej warte a on więcej kasy nie chciał
[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m^2

PostWysłany: Czw Cze 25, 2020 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fałszowanie i/lub sprzedaż fałszywych walorów filatelistycznych kolekcjonerom nie jest ścigane z urzędu. Musisz wystąpić z powództwem cywilnym.

Bardziej martwiłbym się jednak tym, że Twój rozmówca dysponuje Twoimi danymi i wie, że jesteś kolekcjonerem.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sro Lip 01, 2020 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynek miał 400 szt? Shocked Wink Laughing
Powrót do góry
347

PostWysłany: Czw Lip 02, 2020 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrzuć zdjęcie tego bloku
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Czw Lip 02, 2020 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

400 jedynek? żaden problem. Gmirex11 z B-Białej na ebayu sprzedał ich pewnie wiecej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: