Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa "Chopin 2010"

Dodane przez MaGiK, Dnia: 29.09.2010, 14:00 Okręg Śląsko-Dąbrowski Wystawy
Wystawa "Chopin 2010"Biblioteka Regionalna Karwina zaprasza na wystawę "CHOPIN 2010" przygotowaną przy współpracy z Polskim Związkiem Filatelistów – Kołem nr 46 w Jastrzębiu Zdroju, Klubem Kolekcjonerów Polskiego Znaczka w Republikach Czeskiej i Słowackiej. Patronat Honorowy przyjął Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie. Uroczyste otwarcie nastąpi w piątek, 1 października 2010 roku o godzinie 17.00 Biblioteka - Rynek Masaryka - Karwina FrysztatWystawę przygotowano z okazji Roku Chopinowskiego, jest połączeniem tematu chopinowskiego z kolekcjonerstwem i składa się z dwóch części.
Pierwsza część wystawy przygotowana jest przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu ekspozycja o profilu filatelistyczno-artystycznym „Fryderyk Chopin… sercem Polak a talentem świata obywatel…”, prezentuje emisje Poczty Polskiej upamiętniające Fryderyka Chopina. Oryginalne projekty znaczków pocztowych i powstałe na ich podstawie walory filatelistyczne, a także pochodzące z konkursów niezrealizowane projekty znaczków, nawiązują tematycznie do rocznic urodzin i śmierci kompozytora i konkursów pianistycznych jego imienia. Na wystawie zaprezentowano zarówno znaczki polskie wydawane już od 1927 do 2010 roku, jak również znaczki z wizerunkami kompozytora wydane przez administracje pocztowe kilkunastu państw świata. Na wystawie zobaczymy także mapę pocztową z zaznaczoną trasą podróży z Warszawy do Dusznik Zdroju, którą młody Fryderyk odbył w 1826 roku.
Drugą cześć wystawy stanowi eksponat „CHOPIN 1810 – 2010” opracowany specjalnie na tą wystawę przez Emila Karzełka, członka Koła Nr 46 Polskiego Związku Filatelistów w Jastrzębiu Zdroju. W tym eksponacie znajdziemy m. in. znaczki pocztowe i revenue, kartki, stemple okolicznościowe, widokówki, zdjęcia, karty telefoniczne, banknoty i foldery. Komentarze i opisy przygotowano w dwu wersjach językowych – polskiej i czeskiej.

Informacje przekazał
Emil Karzełek

Wystawa "Chopin 2010" - zaproszenie
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.