Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 667
· Najnowszy użytkownik: ibynaha

free counters

stat4u

Aktualności

Zmarł Lucjan Adamczyk

Dodane przez MaGiK, Dnia: 23.03.2011, 02:00 ZG PZF Inne
Zmarł Lucjan Adamczyk
Zmarł Członek Honorowy PZF Lucjan Adamczyk (1934 - 2011)


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że we wtorek 22 marca 2011 r. zmarł kol. Lucjan Adamczyk Członek Honorowy PZF, od 1994 roku. Z filatelistyką i Okręgiem Warszawskim był związany od 1962 roku, rozpoczynając swoje aktywne życie organizacyjne w Kole Nr. 111 w Warszawie. Był wieloletnim przewodniczącym Komisji Wystaw Okręgu jak i Zarządu Głównego PZF, specjalizując się w programowaniu i organizacji wystaw filatelistycznych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. ...

Wielokrotnie był komisarzem krajowym PZF na wystawy międzynarodowe oraz światowe pod patronatem FIP.
Na lata 1985-1994 był wybierany Prezesem Okręgu Warszawskiego. Wielokrotnie był delegatem Okręgu na Walne Zjazdy PZF.
W ostatnich latach swojej aktywności zawodowej, z wykształcenia magister inżynier, był związany z Politechniką Warszawską, której sale gościły wystawy filatelistyczne. Za działalność zawodową i społeczną został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz wyróżniony, jako „Zasłużony Działacz Kultury”.
Za działalność filatelistyczną wyróżniony był Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Polskiej Filatelistyki”, Złotą Odznaką Honorową PZF, Złotą Odznaką „zasłużony Pracownik Łączności”, odznaką 100-lecia Polskiej Filatelistyki, odznaką „zasłużony dla Okręgu Warszawskiego PZF” i innymi odznakami i medalami nadawanymi w PZF.

Msza św. odprawiona zostanie w sobotę, 26 marca o godzinie 10.00, w kościele parafialnym przy ul. Bema koło ul. Kasprzaka. Następnie trumna zostanie przewieziona do miejscowości Sobienie Jeziory, gdzie o godzinie 12.30 w kościele parafialnym odbędzie się msza i wyprowadzenie trumny do grobu rodzinnego.

Zarząd Okręgu Warszawskiego PZF
Zarząd Główny PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.