Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Zmarł kol. Marian Kalka

Dodane przez MaGiK, Dnia: 07.04.2011, 02:00 ZG PZF Inne
Zmarł  kol. Marian Kalka
Zmarł kol. Marian Kalka (1943-2011)

Z głębokim smutkiem informujemy, że we wtorek 5 kwietnia 2011 r. zmarł kol. mgr Marian Kalka. Fizyk, emerytowany nauczyciel, aktywne życie filatelistyczne prowadził w Okręgu Gorzowskim PZF, na terenie którego szczególnie skutecznie rozwijał filatelistykę młodzieżową. „Od zawsze” prowadził kilka kół młodzieżowych w Bierzwniku i okolicznych miejscowościach. 

  Jego wychowankowie corocznie uczestniczyli w finałach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego, wielokrotnie plasując się na najwyższych miejscach. Na żadnej znaczącej krajowej wystawie filatelistycznej nie zabrakło eksponatów młodzieżowych Jego wychowanków. Co ważniejsze, na wielu wystawach pojawiał się z grupą swoich młodych filatelistów.

Animator życia filatelistycznego w Bierzwniku, gdzie mieszkał. Wiele wydawnictw filatelistycznych związanych z ważnymi rocznicami, wydarzeniami kulturalnymi, promocją regionu powstało z jego inicjatywy (patrz: www.bierzwnik.pl) .
Przez szereg lat kierował Komisją ds. Filatelistyki Młodzieżowej Okręgu Gorzowskiego PZF, od 2006 r. był członkiem Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej ZG PZF. Był także aktywnym członkiem Klubu św. Gabriel, oraz Frankotyp.

Za działalność filatelistyczną z młodzieżą uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Autor kilku artykułów filatelistycznych publikowanych w „Filateliście”


Odszedł człowiek koleżeński, o dużej wrażliwości, uczynny, skromny ale co najważniejsze bardzo lubiany przez tych z którymi związał swoje filatelistyczne życie – przez młodzież.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 8 kwietnia 2011 r. (piątek) o godz 13:00 na cmentarzu w Bierzwniku.

Zarząd Główny Polskiego Związku Filatelistów
Komisja ds. Filatelistyki Młodzieżowej ZG PZF
Zarząd Okręgu Gorzowskiego PZF

facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.