Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: DarrelIdexy

free counters

stat4u

Aktualności

Jan Paweł II na Polskich znakach pocztowych - wernisaż filatelistyczny

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 29.04.2011, 22:09 Okręg Wielkopolski Wystawy
Jan Paweł II na Polskich znakach pocztowych - wernisaż filatelistycznyPoznań - wernisaż filatelistyczny "Jan Paweł II na Polskich znakach pocztowych"

W dniu 27 kwietnia 2011 r. o godz. 11.00 w niezwykle sympatycznej atmosferze otwarto w Poznaniu na terenie Urzędu Pocztowego nr 2 wernisaż filatelistyczny pt "JAN PAWEŁ II NA POLSKICH ZNAKACH POCZTOWYCH".
Po krótkim przemówieniu Dyr CP ORJ Poznań-Miasto Grzegorza Jaroszewskiego i Ks. prałata Jana Stanisławskiego nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy pomyślanej jako uświetnienie zbliżającej się beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.
W Urzędzie Pocztowym nr 2 spotkali się pracownicy poczty, poznańscy filateliści, członkowie klubu "Św. Gabriel" oraz licznie przybyli goście. Wystawa zorganizowana została przez Centrum Poczty Oddział Rejonowy Poznań - Miasto z inicjatywy Klubu Zbieraczy Znaków Pocztowych o Tematyce Religijnej "Święty Gabriel". Całość pokazu przygotował członek Zarządu Okręgu Wlkp.Kol. Bronisław Jasicki, który oprowadził przybyłych gości po wystawie i przybliżył im temat zaprezentowany na 12 ekranach.
Obok w stoisku nabyć można było piękną kartkę beznominałową wraz z kasownikiem okolicznościowym specjalnie przygotowanym przez CP. ORJ Poznań-Miasto na ten wernisaż. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pięknie wykonany folder, który zawierał wydaną kartką beznominałową z kasownikiem okolicznościowym wraz z walorami "religijnymi" – całostki wydane z okazji pielgrzymek do Polski Jana Pawła II z roku 1983 i 1997, oraz krótki informator o wystawie.
Po części związanej z otwarciem i prezentacją ekspozycji Dyr G. Jaroszewski zaprosił wszystkich gości do sali konferencyjnej w budynku UP nr 2 przy ul. Głogowskiej na wspólne spotkanie przy kawie i herbacie aby wszyscy uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami z wystawy. Pokaz trwać będzie do 31 października 2011 r. w następujących urzędach pocztowych:
Urząd Pocztowy Poznań 2 27.04 - 31.05.2011 r. (aktualnie) oraz w:
Urząd Pocztowy Poznań 9 01.06 - 31.08.2011 r.
Urząd Pocztowy Poznań 1 01.09 - 31.10.2011 r.

Mieczysław Rozek
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.