Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 218
· Najnowszy użytkownik: JustCBDDix

free counters

stat4u

Aktualności

Powstał Klub TEMATICA

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 30.05.2011, 19:36 Okręg Wielkopolski Inne
Powstał Klub TEMATICAPowstał Klub TEMATICA

Grupa poznańskich wystawców tematycznych od kilku lat spotyka się i dyskutuje nad aktualnymi zagadnieniami tej dziedziny filatelistyki, a ich eksponaty z roku na rok zdobywają coraz to wyższe nagrody w kraju i zagranicą. Na spotkaniu rozpoczynającym siódmy sezon „grillowania filatelistycznego” w Skórzewie (29. kwietnia 2011 r.) podjęto decyzję o powołaniu klubu zainteresowań, który zwieńczy i sformalizuje dotychczasową pracę jego założycieli.
Założyciele Klubu TEMATICA postawili sobie za cel m.in.:
a. inicjowanie opracowań naukowo – badawczych oraz popularno - naukowych, skierowanych do szerokiej rzeszy odbiorców, poprzez ich publikacje w mediach elektronicznych i drukowanych,
b. udzielanie pomocy merytorycznej członkom Klubu w opracowywaniu tematycznych eksponatów wystawienniczych,
c. współpraca z młodymi filatelistami w dziedzinie kolekcjonowania i opracowywania młodzieżowych eksponatów tematycznych,
d. organizowanie spotkań, prelekcji, wernisaży, pokazów i wystaw,
e. inicjowanie działań mających na celu podnoszenie wiedzy jurorów filatelistycznych w zakresie oceny eksponatów tematycznych,
Działalnością Klubu kieruje powołana na drugim spotkaniu Rada Klubu w składzie: Marek Zbierski - prezes, Ryszard Prange – sekretarz i rzecznik prasowy Klubu, Mieczysław Rożek – skarbnik oraz Janusz Jaskulski – członek.
Oficjalnym organem medialnym jest strona internetowa www.phila-club.com.
Klub działa przy ZO Wielkopolskiego PZF.

Do udziału w pracach Klubu zaproszeni są członkowie PZF i zagranicznych stowarzyszeń filatelistycznych, poważnie zajmujący się filatelistyką tematyczną, którzy podpiszą deklarację o przystąpieniu do Klubu oraz uzyskają aprobatę Rady Klubu. Chętni do wstąpienia do Klubu proszeni są o zgłoszenie akcesu na adres mailowy tematica@phila-club.com.

Klub oferuje swoim członkom pomoc w zrozumieniu zasad nowoczesnej filatelistyki tematycznej oraz w budowie i przebudowie eksponatów tematycznych poprzez kontakty osobiste, telefoniczne i mailowe, biuletyny, spotkania szkoleniowe.
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | rysiaczek dnia maj 31 2011 00:55:52
Jak podano w komunikacie, Klub oferuje pomoc swoim członkom.
Na zasadach promocji członkowie Rady Klubu służą pomocą WSZYSTKIM chętnym, żądnym wiedzy tematycznej, przy eksponatach Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej "Głogów 2011" w Głogowie w dniu 4 czerwca br. Dopuszcza się wszystkie tematy merytoryczne, za wyjątkiem oceny (krytyki) not sędziowskich.
Ryszard Prange

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.