Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 222
· Najnowszy użytkownik: Tatiana_kl

free counters

stat4u

Aktualności

Propagandowa Wystawa Filatelistyczna w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 24.07.2011, 13:07 Okręg Częstochowski Wystawy
Propagandowa Wystawa Filatelistyczna w Miejskim Domu Kultury w MyszkowieW styczniu br. w Koziegłowach - tym razem w Myszkowie, kontynuujemy cykl wystawienniczy, promujący filatelistykę. Wczoraj, 22 lipca o godz. 18,oo w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie nastąpiło otwarcie propagandowej Wystawy Filatelistycznej, która trwać będzie do 12 sierpnia br. - a potem zostanie przeniesiona do Filii Biblioteki Publicznej im. dr Wł. Biegańskiego w Częstochowie przy ul. Generała Wilhelma Orlik - Rückemanna 35/37 i zmieni istniejącą ekspozycję. Uroczystego otwarciu Wystawy dokonała Dyrektor Domu Kultury w Myszkowie - Pani Aleksandra Pindych. Zarząd Okręgu Częstochowskiego PZF reprezentowali: inicjatorka przedsięwzięcia Kol. Elżbieta Zemła jako nowo wybrany Członek Zarządu Okręgu Częstochowskiego PZF, Grzegorz Zagórowicz - Wiceprezes i zarazem Prezesa Rady Klubu PZF "CZENSTOCHOVIANA" i niżej podpisany – Prezes Zarządu Okręgu, który na wstępie określił cele PZF i działania w skali kraju i naszego Częstochowskiego Okręgu oraz przybliżył sylwetki Wystawców Członków Klubów PZF "CZENSTOCHOVIANA" i "PROWIZORIA". W otwarciu uczestniczyła liczna grupa mieszkańców Myszkowa, wśród której dominowała młodzieży.
Na Wystawie prezentowane są n/w eksponaty: "SYNDROM CZĘSTOCHOWY - z dziejów miasta, przyległych i dalekich ziem oraz ludzi, którzy uczynili symbol duchowej stolicy" to tytuł opracowanego materiału filatelistycznego przez Kol. Grzegorza Zagórowicza, który w miłej atmosferze wprowadził zebranych w tajniki swego opracowania, które tylko w części zdołano zaprezentować (kontynuacja trwa). Były pytania i dyskusja, a napoje oraz ciastka temu sprzyjały. Ponadto zaprezentowano eksponat
”Prowizoryczne znaczki Grodzieńszczyzny 1992-1993” - autorstwa Kol. Fryderyka Huszczy, członka Klubu PZF "PROWIZORIA" zarazem Wiceprezesa Związku Filatelistów Białorusi. Pierwszy raz zostały pokazane pięknie oprawione dyplomy wraz z medalami, którymi wyróżniono Zarząd Częstochowskiego Okręgu PZF w klasie Literatury na Wystawach:
KWF "100 lat Ratusza w Kamiennej Górze,
ŚWF "BUŁGARIA 2009",
Krajowej Wystawie Literatury Filatelistycznej "RUDA ŚLĄSKA 2009",
Międzynarodowej Wystawie Filatelistycznej "GŁOGÓW 2009",
Krajowej Wystawie Filatelistycznej i Konferencji Naukowej "TRANSPORT 2010",
Krajowej Wystawie Literatury Filatelistycznej "TORUŃ 2010", oraz
Międzynarodowej Wystawie Filatelistycznej "GŁOGÓW 2011".
Mimo, że na terenie Myszkowa działają dwa Koła PZF - jedno terenowe, drugie od nie dawna działające przy Urzędzie Pocztowym, to do tej pory takiej filatelistycznej imprezy nie było. Mamy nadzieję, że ta forma popularyzacji filatelistyki przybliży mieszkańcom Myszkowa i okolicy - urok naszych zainteresowań.

Relacja - Jerzy Maciej Nowak
facebookDrukuj
 • M.D.K. w Myszkowie

 • Afisz Wystawy

 • W trakcie otwarcia, stoją od lewej: Dyrektor MDK w Myszkowie Pani Aleksandra Pindych, Grzegorz Zagórowicz, Jerzy Maciej Nowak oraz Elżbieta Zemła

 • Podziękowanie Pani Dyrektor MDK dla Wystawcy

 • Prezes przedstawia piękne medale z dyplomami dla Zarządu Okręgu

 • Dwaj przyjaciele i młodzież

 • Zamieszanie wśród młodzieży - pod kontrolą

 • Tu zmoknąć nie można - chłód i ulewa na zewnątrz

 • Zajmująca dyskusja na fonie ekspozycji

 • Zwiedzający ciągle wchodzą i wychodzą

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.