Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: regmuz

free counters

stat4u

Aktualności

"Za Zasługi dla Rozwoju Publikacji Filatelistycznych"

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 17.09.2011, 01:25 Piśmiennictwo Inne
"Za Zasługi dla Rozwoju Publikacji Filatelistycznych" Na tegorocznym posiedzeniu Kapituła Medalu PZF „Za Zasługi dla Rozwoju Publikacji Filatelistycznych”dokonała oceny wkładu do literatury filatelistycznej kandydatów zaproponowanych przez wnioskodawców i nadała to honorowe wyróżnienie ośmiu laureatom za istotne wzbogacenie piśmiennictwa filatelistycznego.
Medale za rok 2010 otrzymali:
1. Jerzy HENKE /Słupsk//397/ - po raz trzeci - za publikację „Heinrich von Stephan najwybitniejsza postać Ziemi Słupskiej XiX wieku”, przedstawiającą zarys historii poczty słupskiej oraz zasługi H. Stephana w rozwoju poczty i wprowadzeniu licznych innowacji w jej działalności, m.inn.kartki pocztowej.
2. Lech KONOPIŃSKI /Poznań//398/ - po raz drugi – za publikacje w czasopismach filatelistycznych, w tym w roczniku „Filatelista Polski” wydawanym w Poznaniu, z dużym jego zaangażowaniem.
3. Jan OLCHOWIK /Niemcy//399/ - po raz pierwszy – za autorstwo cennej książki „Poczta na Gornym Śląsku do 1923 roku”, opartej na obszernych materiałach źródłowych i reprezentującej szeroki wachlarz walorów filatelistycznych.
4. Marek SMOŁA /Tarnów//400/ - po raz pierwszy - za monografię „75 lat filatelistyki w Tarnowie”,zawierającą szczegółowy opis /na 456 stronach książki/ długoletniej aktywnej dzialalności tego ośrodka filatelistycznego.
5. Zarząd Okręgu PZF /Częstochowa//401/- po raz pierwszy- za staranne merytoryczne przygotowanie i wydanie monografii „Historia poczty i filatelistyki na Ziemi Częstochowskiej”.
6. Zarząd Koła PZF /Świebodzice//402/ - po raz pierwszy – za inicjatywę i wydanie, przygotowanej przez zespół redakcyjny Koła, publikacji „Ruch filatelistyczny w Świebodzicach 1948-2010”.
7. Towarzystwo Naukowe Płockie /403/ - po raz pierwszy – za wydanie książki „Poczta płocka. Rys historyczny”, autorstwa Wojciecha Marciszewskiego, zawierającej istotne informacje dla kolekcjonerstwa filatelistycznego.
8. Wydział Transportu Politechniki Śląskiej /Gliwice//404/ - za wydanie – pod redakcją Marka Sitarza- książki ze zbiorem opracowań „Początki transportu w Polsce.Filatelistyka”, wzbogacającej wiedzę filatelistyczną wiążącą się z dawnym tranbsportem w służbie poczty.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję.
Jadwiga Ostraszewska - na podstawie informacji sekretarza Kapituły - Lucjana Piekarza.
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

#1 | Majka dnia wrzesień 17 2011 20:19:28
Gratulacje dla wszystkich Panów i szczególne dla Ślązaków SmileWink
#2 | johann olchowik dnia wrzesień 23 2011 14:27:52
Wink

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.