Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Wakacyjne warsztaty filatelistyczne- podsumowanie

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 29.09.2011, 20:29 Okręg Kaliski Młodzież
Wakacyjne warsztaty filatelistyczne- podsumowanie Wakacyjne warsztaty filatelistyczne- podsumowanie
Przez dwa miesiące letnie na warsztaty filatelistyczne przyprowadzali dziadkowie swoje wnuki, a rodzice swoje dzieci, w sumie utworzyła się 16-osobowa grupa „młodych filatelistów”. We wtorek 30 września 2011 roku, w Kępińskim Ośrodku Kultury podsumowano wakacyjne warsztaty filatelistyczne.–Nasze wakacyjne zajęcia dobiegły końca, pewnie pamiętacie, jak po raz pierwszy do Kępińskiego Ośrodka Kultury przyszliście tylko z zeszytami, dziś już prawie każdy z was ma swój klaser z dużą ilością znaczków. Myślę, że wasze zainteresowanie zostało na tyle pobudzone, że będzie kontynuowane – rozpoczął spotkanie inicjator poprowadzenia zajęć filatelistycznych w Kępnie, a zarazem prezes Koła Polskiego Związku Filatelistów w Kępnie E. Stankowiak.
Celem zajęć prowadzonych w siedzibie ośrodka kultury było pokazanie, że zbieranie znaczków może być dobrą zabawą, a zarazem hobby i pasją. Dzieci podczas zajęć filatelistycznych swoje umiejętności szkoliły głównie się na znaczkach odzyskiwanych z korespondencji. – Jak zaczyna się na znaczkach odzyskiwanych, pozyskanych własnoręcznie, wtedy ma się dużą satysfakcję- dodał E Stankowiak. \
Wszyscy młodzi filateliści w zamian za uczestnictwo w zajęciach otrzymali pamiątkowe dyplomy, klasery i szkła powiększające. Dodatkowo bloczki znaczków sprezentowali: naczelnik Urzędu Pocztowego w Kępnie Andrzej Weiss oraz z-ca prezesa Koła PZF w Kępnie Wiktor Bystry.
Uczestnik Tomek wręczył namalowany przez siebie znaczek wraz ułożonym wierszykiem Edwardowi Stankowiak.
Podczas kolejnego spotkania w dniu 26 września 2011 roku uczestnicy postanowili kontynuować swoje spotkania filatelistyczne dwa razy w miesiącu. Z 16-osobowej grupy uczęszczającej na zajęcia postanowiła grupa 10-osobowa pogłębiać dalej swoje hobby filatelistyczne. Powstał zatem zalążek powstania Młodzieżowego Koła Polskiego Związku Filatelistów przy Kępińskim Ośrodku Kultury.
Narzekanie, że filatelistyka najlepsze lata ma już za sobą i że dzieci przestały się nią interesować nic nie da. Rozkładanie rąk i zwalanie wszystkiego na internet, który odciąga milusińskich nie tylko od zbierania znaczków, ale również od czytania książek i wielu innych przyczyn jest błędem myślenia. Przykładem może być Kępno.
Henryk Dembski
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.