Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 218
· Najnowszy użytkownik: Robertwrelm

free counters

stat4u

Aktualności

Wiktor Gronert nie żyje!

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 09.10.2011, 23:23 Okręg Warszawski Inne
Wiktor Gronert nie żyje! Kolega Wiktor Gronert urodził się 6.03.1927 r. w Tczewie. Zmarł w dniu 8 października 2011 w Warszawie po ciężkiej nieuleczalnej chorobie. Zdawał sobie sprawę ze swojej choroby, rozmawiał z nami, ale nikt z nas nie chciał wierzyć, że tak szybko to nastąpi. Cały Jego życiorys, to działalność filatelistyczna na wszystkich szczeblach organizacyjnych, to piękna karta Polskiej Filatelistyki.
Zbieraniem znaczków interesował się już od połowy lat 30-tych, również w okresie okupacji i po wyzwoleniu. Oficjalny mariaż z filatelistyką podjął w roku 1956. 18 marca tegoż roku wstąpił do Koła PZF Nr l w Warszawie (obecnie im. Włodzimierza Polańskiego), którego był członkiem a przez ostatnie 32 lata prezesem. Ster Koła przekazał swojemu następcy w lutym bieżącego roku. Walne Zebranie Koła nadało mu tytuł Honorowego Prezesa Koła Nr 1.
Koło Nr 1 było Jego wielką pasją, a zwłaszcza cotygodniowe spotkania wymienne, na których spotykali się najwybitniejsi warszawscy filateliści, jak również filateliści z kraju i z zagranicy. Pomimo, że Koło Nr 1 nigdy nie miało swojej siedziby, Kolega Wiktor stworzył wyjątkowy kolektyw. Był jego wspaniałym organizatorem i dyrygentem. Jego Koło jest nadal największym kołem w Polsce.
W środowisku warszawskim, i nie tylko, znany był jako organizator wielu wystaw. Przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu MWF „Apimondia'87" z okazji XXXI Kongresu Pszczelarskiego „Apimondia'87", jako komisarz MWF „CTIF'89" i XVII OWF „Warszawa'95". Był komisarzem krajowym kilku wystaw zagranicznych, w tym dwóch Światowych. Był jurorem klasy III.
Równolegle z pracą na rzecz Koła Nr 1 podejmował się pełnienia różnych funkcji we władzach PZF na różnych szczeblach organizacyjnych. W latach 1990-94 był członkiem, a następnie przewodniczącym Komisji Wystaw ZG PZF. Począwszy od 1995 roku był dyrektorem Biura ZG PZF, następnie wiceprezesem ZG PZF, wiceprezesem Zarządu Okręgu Warszawskiego PZF. Był delegatem na kilku Walnych Zjazdach PZF.
Za działalność filatelistyczną wyróżniony otrzymał wszystkie najwyższe wyróżnienia Polskiego Związku Filatelistów: godność Członka Honorowego PZF, Statuetkę „Prymusa”, złotą odznaką „Za Zasługi dla Polskiej Filatelistyki", złotą Odznaką Honorową PZF. Odznaczony również złotą odznaką „Zasłużony Pracownik Łączności", tytułem „Zasłużony dla Okręgu Warszawskiego PZF" i wieloma innymi odznaczeniami PZF.
Uznanie zyskała Jego praca zawodowa i społeczna, był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i wieloma odznaczeniami resortowymi.
Nie było sprawy, obok której Kolega Wiktor przeszedłby obojętnie. Reagował na sprawy wielkie, ale przede wszystkim na małe. Dla każdego miał dobre słowo. Każdy, kto zwrócił się do Niego o pomoc czy poradę był usatysfakcjonowany.
Odszedł od nas Wielki pasjonat i działacz filatelistyki. Pozostawił po sobie ogromny dorobek organizacyjny. Będzie nam brakowało Jego wyważonych, spokojnych i zawsze trafnych rad.
Zapewniamy Cię Kolego Wiktorze, na zawsze pozostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci.
Zarząd Okręgu Warszawskiego PZF

Pogrzeb Wiktora Gronerta - 13.10 / czwartek / godz. 8.40 kościół drewniany na cmentarzu na Bródnie. / wejście od ul. Św. Wicentego /.

facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

#1 | Henryk Monkos dnia październik 10 2011 01:00:41
W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Związku Filatelistów składam najbliższej rodzinie naszego zmarłego kolegi Wiktora Gronerta nasze szczere wyrazy współczucia. Filatelistyka polska poniosła ogromną stratę. Wiktor był bardzo żywotnym i oddanym działaczem naszego Związku. Pełnił wiele ważnych funkcji w Związku, wprowadzał atmosferę spokoju, potrafił trafnie oceniać zdarzenia i wyciągać właściwe i cenne wnioski. Zawsze żartobliwy, wesoły, bardzo lubiany przez kolegów w całej Polsce. Wiktor jakiego znaliśmy na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Henryk Monkos prezes ZG PZF
#2 | Adam Szuler dnia październik 10 2011 17:52:55
[*] Koło PZF nr 36 Oleśnica
#3 | andrzej11 dnia październik 10 2011 20:59:24
Wszyscy, którzy znali Wiktora wiedzą jaką stratę poniosła polska filatelistyka. Dzisiaj w Okręgu wspominaliśmy Go. Będzie nam brakowało takiego CZŁOWIEKA i FILATELISTY, współczujemy najbliższym - Andrzej Skorek Koszaliński Okręg PZF.
#4 | Andrzej Nowak dnia październik 10 2011 21:36:01
Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i całego filatelistycznego środowiska. Wiktor to był naprawdę wspaniały kolega. Filateliści z Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego.
#5 | Henryk Monkos dnia październik 11 2011 00:19:07
Wszystkich, którzy chcieliby wziąść udział w ostatniej drodze naszego nieodżałowanego Kolegi Wiktora Gronerta informujemy, że ceremonia żałobna rozpocznie się w dniu 13. października o godz. 8.40 w drewnianym kościółku na Bródnie. R.I.P.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.