Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 218
· Najnowszy użytkownik: Robertwrelm

free counters

stat4u

Aktualności

Święto filatelistów w Rudzie Śląskiej.

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 11.10.2011, 21:53 Okręg Śląsko-Dąbrowski Inne
Święto filatelistów w Rudzie Śląskiej.Święto filatelistów w Rudzie Śląskiej. Relacja
Z okazji Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego, w restauracji „Zajazd Rudzki” spotkali się członkowie i sympatycy Polskiego Związku Filatelistów z Oddziału w Rudzie Śląskiej.
Przy kawie, kołoczach i lodach rajcowali o własnych dokonaniach, śledząc kątami oczu specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną. Wszyscy obecni otrzymali jubileuszowe filatelia, kopertę z wizerunkiem najstarszej poczty w Wirku i stosownymi stemplami.
Honory gospodarza pełnił Adam Sito, wiceprezes zarządu oddziału, godnie zastępując nieobecną szefową, Jadwigę Ostraszewską. W atmosferę spotkania wprowadził Andrzej Osman, przypominając historię światowej i polskiej filatelistyki, natomiast Asia Wołodko odczytała „Odę do znaczka”, wiersz Mariana Makuli. Odtąd atmosfera stała się tak miła, że mógłby zabrzmieć wspólny śpiew: Bo wszyscy znaczkowcy to wielka rodzina…
Ale stawało się jeszcze cieplej. Julka Roszkowska, laureatka 49. edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego „Mazury Cud Natury”, odebrała list gratulacyjny, wystosowany przez Grażynę Dziedzic, prezydent miasta, wcześniej oczytany przez Urszulę Dworaczek z Wydziału Kultury, zarazem prezeskę Kola PZF w Urzędzie Miasta. Mało tego, sam prezes Zarządu Głównego PZF, Henryk Monkos, z asystą Andrzeja Słodzińskiego wręczył Julce srebrną Młodzieżową Odznakę PZF.
Potem urodzinowy adres i dyplom z rąk Romana Pawliszaka odebrali przedstawiciele Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew, partnerskiej organizacji, obchodzącej z końcem września jubileusz 5-lecia. Podziękowania za współpracę wraz z bukietem kwiatów przekazano również przedstawicielce pocztowców, Bogusławie Piwowarczyk, naczelnikowi Urzędu Pocztowego nr 1 w Zabrzu. Gratulacjami i bukietami kwiatów uhonorowano Andrzeja Nowaka, prezesa Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego PZF oraz Karola Miczę, prezesa Klubu Zainteresowań Silesiana, za nadanie im przez XX Zjazd PZF najwyższych wyróżnień stowarzyszania, godności Członków Honorowych PZF. Obdarowano również obdarowujących. Jan Duer, prezes Zarządu Oddziału PZF w Zabrzu, jednocześnie prezes Głównej Komisji Rewizyjnej PZF wręczył kolegom z Rudy Śląskiej statuetkę, przyznaną im za zasługi dla rozwoju filatelistyki polskiej. Na koniec Adam Staroń złożył szeroką, wzbogaconą zdjęciami relację, z udziału polskich filatelistów na V Mistrzostwach Europy w Filatelistyce Tematycznej, Essen 2011.

Adam K. Podgórski
dziennikarz obywatelski

Zdjęcia:
Andrzej Osman
Więcej zdjęć znajdziesz na stronie Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego www.pzfslask.pl
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.