Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: uxaqizun

free counters

stat4u

Aktualności

125-lecie budynku poczty w Ostrowie Wielkopolskim

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 29.10.2011, 18:36 Okręg Kaliski Inne
125-lecie budynku poczty w Ostrowie Wielkopolskim125-LECIE BUDYNKU POCZTY W OSTROWIE WLKP.

22 października 2011 r. obchodzono jubileusz 125-lecia budynku poczty w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość została zorganizowana wspólnie przez dyrekcję Centrum Poczty ORJ w Kaliszu, naczelnika UP Ostrów 1 oraz Zarząd Okręgu Kaliskiego Polskiego Związku Filatelistów. Jubileusz połączono z przypadającym w październiku Dniem Filatelisty oraz Dniem Znaczka Pocztowego. Z tej okazji w sali usługowej Urzędu Pocztowego zaaranżowano pokaz filatelistyczny. W nawiązaniu do rocznicy miejscowej poczty wyeksponowano opracowanie Marka Banasiaka Znaki pocztowe stosowane przez pocztę w Ostrowie Wlkp. w latach 1793-1939. Marian Szczygieł zaprezentował znaczki emitowane przez Pocztę Polską i uznane w kolejnych konkursach za najpiękniejsze. Ponadto w układzie retrospekcyjnym wyeksponowano beznominałowe kartki korespondencyjne wydane w latach 1994 – 2011 przez Oddział Rejonowy Poczty w Kaliszu.
W uroczystości udział wzięli: Antoni Karwacki, b. dyrektor Okręgu Poczty w Poznaniu, Mirosława Ostrzechowska, była naczelnik Poczty Głównej w Ostrowie, Józef Ignaszak, dyrektor i Rafał Makowski, wicedyrektor Centrum Poczty ORJ w Kaliszu, Judyta Gulińska, naczelnik UP nr 1 w Ostrowie, Maciej Bukczyński, skarbnik ZG PZF, Jerzy Bielawski, prezes ZO PZF w Kaliszu wraz z członkami władz Okręgu, prezesi Kół PZF w Okręgu Kaliskim oraz sympatycy filatelistyki. Zaproszonych gości powitał Dyrektor Józef Ignaszak, historię budynku przedstawiła pani naczelnik Judyta Gulińska, uzupełnieniem otwarcia była krótka prezentacja Marka Banasiaka o działalności poczty w Ostrowie i powiecie ostrowskim w latach 1793-1939. Czynne było stoisko pocztowe, na którym można było nabyć, przygotowane specjalnie na tę okazję, kartki beznominałowa oraz stosowany był datownik okolicznościowy.
Druga część spotkania odbyła się przy kawie i herbacie z tradycyjnym tortem jubileuszowym. Po słowie wprowadzenia, prezes Jerzy Bielawski wręczył Dyplom Pamiątkowy pani naczelnik Judycie Gulińskiej oraz Dyplomy Uznania zasłużonym filatelistom Ostrowa Wlkp. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt wyróżnienia Sylwestra Banasiaka, długoletniego prezesa Koła Miejskiego w Ostrzeszowie, złotą odznaką „Za Zasługi dla Polskiej Filatelistyki”. Wręczenia w imieniu Zarządu Głównego PZF dokonał Maciej Bukczyński, obecny prezes Koła Miejskiego w Ostrzeszowie.
Na zakończenie Gość Honorowy, Antoni Karwacki podzielił się swoimi wspomnieniami z okresu kierowania Okręgiem Poczty w Poznaniu, dotyczącymi współpracy z ośrodkami mu podległymi oraz z bliskim mu środowiskiem filatelistów.
Dla upamiętniania spotkania, przed zabytkowym budynkiem poczty, wykonano wspólne zdjęcie.


Włodzimierz Muth, rzecznik Okręgu Kaliskiego PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.