Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Jubileusz poczt Pomorza Środkowego

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 20.11.2011, 19:10 Okręg Koszaliński Inne
Jubileusz poczt Pomorza ŚrodkowegoJubileusz poczt Pomorza Środkowego

18 listopada 2011 roku w Sianowie miały miejsce uroczyste obchody 225 rocznicy uruchomienia poczty w Sianowie, Świdwinie i Połczynie - Zdroju. W sali kina „ZORZA” w Sianowie zebrali się goście reprezentujący urzędy Poczt, władz administracyjnych i samorządowych poszczególnych miast, kierownictwo Poczty w Koszalinie oraz władze i filateliści Okręgu Koszalińskiego Polskiego Związku Filatelistów. Na uroczystość Poczta Polska wspólnie z PZF przygotowały okolicznościowy datownik dla poczty w Sianowie oraz kartki pocztowe na których uwidocznione zostały rocznicowe fakty dla wszystkich trzech poczt regionu. Wydano również, jak to jest już od kilku lat w zwyczaju, znaczek personalizowany. Uruchomione zostało stoisko pocztowe, gdzie można było zaopatrzyć się we wszystkie walory filatelistyczne łącznie z okolicznościowym datownikiem. Wszystkich gości witał miś-listonosz, który zabawiał uczestników spotkania do końca imprezy. Rocznicę w Sianowie poprzedził konkurs plastyczny dla dzieci z Gminy Sianów pod nazwą „Znaczek Pocztowy mojej małej Ojczyzny”. Okazał się on bardzo udanym przedsięwzięciem dającym okazję dzieciom i młodzieży do sprawdzenia się w tym, wcale nie łatwym zadaniu. Całość konkursu przeprowadzona została z udziałem nauczycieli i pracowników Poczty Polskiej. Filateliści zaprezentowali projekcję multimedialną o historii Poczty na Pomorzu. Szczególnie zaakcentowano jubileusz trzech poczt – Świdwina, Połczyna-Zdroju i Sianowa. Prelekcję wygłosił prezes Koszalińskiego Okręgu PZF Andrzej Skorek. 225 lat temu w miejscowościach tych powstały urzędy pocztowe. Zaprezentowano również pokaz filatelistyczny eksponatów młodzieżowych z klubu „Przylesie” w Koszalinie, gdzie młodzi wystawcy dali próbkę swoich możliwości wystawienniczych. Eksponaty zaprezentowali: Patrycja Mondra – „Afrykańskie ssaki”, Weronika Chmielińska – „Zwierzęta z otoczenia człowieka” i Rafał Skorek – „Polscy władcy wg Jana Matejki”.
Nie zawiodły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum Gminy Sianów, która gremialnie przybyła na uroczystość. Miała czym się pochwalić o ogłoszony konkurs na znaczek pocztowy okazał się wielką frajdą zarówno dla dzieci i nauczycieli jak i Poczty Polskiej. Były wyróżnienia, nagrody i gratulacje od burmistrza Sianowa, dyr. Poczty w Koszalinie oraz Prezesa Koszalińskiego Okręgu PZF. Owacje zgotowała bohaterom konkursu cała sala. Podkreślono wielkie zaangażowanie dzieci i wychowawców oraz wspaniałe wsparcie ze strony Poczty Polskiej. W ogóle należy podkreślić, że cała impreza nacechowana była radością, życzliwością i niesamowitą frajdą pięknie zgotowaną przez urząd Gminy, Pocztę Polską i Polski Związek Filatelistów. Całej imprezie towarzyszył miejscowy zespół, który przygotował repertuar trafiony z tematyką „w dziesiątkę”.

Tadeusz Galant
facebookDrukuj
 • Wszystkich przybyłych na uroczystość witał Miś - listonosz.

 • Pokaz filatelistyczny przygotowany przez młodzież klubu Przylesie w Koszalinie pomagał zrozumieć zwiedzającym na czym polega filatelistyka.

 • Uroczystości towarzyszył pokaz prac plastycznych młodzieży wykonanych w konkursie "Znaczek Pocztowy mojej małej Ojczyzny".

 • Poczta przygotowała stoisko z bogatym asortymentem materiału kolekcjonerskiego. Wizytówką był Miś - listonosz.

 • Zainteresowanie znaczkami było ewidentne.

 • Widok na salę kina Zorza i przybyłych gości.

 • Okolicznościowy wykład o historii poczty na Pomorzu, wzbogacony pokazem multimedialnym wygłosił prezes Koszalińskiego Okręgu PZF Andrzej Skorek.

 • Laureaci konkursu plastycznego zostali obdarowani nagrodami. Wręczali je (od lewej) prezes A. Skorek, burmistrz Sianowa Maciej Berlicki i dyrektor koszalińskiej Poczty Przemysław Kluczkowski. Z każdym wyróżnionym Misiek robił misia.

 • Uroczystość uświetniły występy wokalistki Domu Kultury - były tak porywające, że Misiek wykonał pokaz taneczny własnej aranżacji.

 • Kartka beznominałowa, znaczek personalizowany i datownik okolicznościowy.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.