Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Dar gostyńskich filatelistów dla Nadleśnictwa Piaski.

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 01.12.2011, 16:16 Okręg Wielkopolski Inne
Dar gostyńskich filatelistów dla Nadleśnictwa Piaski.Dar gostyńskich filatelistów dla Nadleśnictwa Piaski.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. Jego główne hasło „Lasy dla ludzi” uświadamia nam, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas; las łagodzi klimat, daje ludziom na całym świecie drewno, leki i środki do życia. Poczty na świecie od dziesiątków lat wydają znaczki poświęcone lasowi. Jego florze i faunie poświęcone w bieżącym roku były znaczki z cyklu „Europa” wydawane przez członków CEPT (Europejska Konferencja Zarządów Poczt i Telekomunikacji). Poczta Polska 5 maja 2011 roku wprowadziła znaczek pocztowy o wartości 3 zł, emisji EUROPA. Na znaczku przedstawiono w sposób symboliczny sylwetkę żubra wśród drzew.
Gostyńscy filateliści postanowili włączyć się w obchody Roku Lasów. Wykonaliśmy eksponat wystawowy poświęcony lasowi i przekazaliśmy go jako dar dla Izby Leśnej w Nadleśnictwie Piaski. Opracowaliśmy dwa ekrany wystawowe (32 karty), na których pokazaliśmy – za pomocą walorów pocztowych z całego świata – las, jego mieszkańców, pracę leśną, drzewa, grzyby, owoce leśne, wiele innych motywów związanych z lasem.
Dobór materiałów opracował niżej podpisany przy współpracy Ewy Jankowiak i Kazimierza Marciniaka.
W czwartek, 24 listopada w Nadleśnictwie w Piaskach nastąpiło przekazanie eksponatów. Z ramienia Nadleśnictwa w Piaskach uczestniczyli Andrzej Wawrzyniak – nadleśniczy i Jerzy Różański – opiekun Izby Leśnej. Koło PZF im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu reprezentowali zaś: Ewa Jankowiak, Kazimierz Marciniak i Andrzej Dudek.
W uroczystości uczestniczył również Robert Czub, dyrektor Muzeum w Gostyniu, który pomagał w opracowaniu graficznym kart wystawowych.
Andrzej DUDEK
Fot. Robert Czub

facebookDrukuj
Dołączone pliki:
  • Stoją od lewej: Kazimierz Marciniak - skarbnik gostyńskiego Koła PZF, Ewa Jankowiak - sekretarz - gostyńskiego Koła PZF, Andrzej Dudek - prezes Koła PZF w Gostyniu i Andrzej Wawrzyniak - nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.