Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: regmuz

free counters

stat4u

Aktualności

Mikołajkowe spotkanie w Toruniu

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 10.12.2011, 20:04 Okręg Toruński Inne
Mikołajkowe spotkanie w ToruniuMikołajkowe spotkanie w Toruniu.

Minęło 90 lat, kiedy to grupa młodych entuzjastów zbierania znaczków pocztowych w ówczesnym gimnazjum akademickim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu ( obecnie I Liceum Ogólnokształcącym), dzięki inicjatywie prof. gimnazjum Józefa Zawirowskiego późniejszego w 1924 roku prezesa Związku Filatelistów w Toruniu, założyła Kółko Młodzieży Filatelistycznej.
Przewodniczącym tego koła był Henryk Spychalski. Do kółka należeli m.in. tak znani filateliści jak Alfons Niklewski i Jan Witkowski - Honorowy Członek Związku Filatelistów w Toruniu.
Z tej okazji w dniu 2 grudnia br. na Mikołajkowym Spotkaniu spotkali się młodzi i starsi filateliści Okręgu Toruńskiego PZF w Klubie Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej "KAMELEON". Spotkanie upływało przy kawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez Koło PZF nr 19 działające w klubie "KAMELON".
Przybyłych na mikołajkowe spotkanie powitał Prezes Okręgu Toruńskiego PZF Wojciech Lewandowski, przedstawił historię ruchu filatelistyki młodzieżowej w Toruniu. W dalszej części uczestnicy spotkania z zaciekawieniem obejrzeli wywiad - "Przy kawie o filatelistyce", który został udzielony przez kolegę prezesa Telewizji Toruńskiej. Mikołajkowe spotkanie i jubileusz 90 lecia młodzieżowego ruchu filatelistycznego był wspaniałą okazją do uhonorowania. Najstarsze Toruńskie Młodzieżowe Koło Filatelistyczne im. Mariana Niklewskiego zostało wyróżnione Złotą Odznaką Honorową PZF, a Szkole Podstawowa nr 11 przy której działa koło nadano godność - Zasłużona dla Okręgu Toruńskiego PZF. Tytuł Najlepszego Opiekuna Roku 2011 otrzymali: Gabriela Lewandowska i Jan Synak, były również dyplomy uznania dla strategicznego partnera Okręgu Toruńskiego PZF - Poczty Polskiej Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Toruniu i Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, oraz kolegów Bolesława Szymańskiego, Kazimirza Zwolińskiego i Antoniego Nehring - "Wystawcy Roku 2011". Tytuł "Najlepsze Koło Roku 2011" przyznany został: Miejskiemu Kołu PZF w Grudziądzu i Kołu nr 19 w Toruniu.
Dyskusje o przyszłości filatelistyki i najbliższych zamierzeniach okręgu toruńskiego PZF trwały do późnych godzin.

Wojciech Lewandowski
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.