Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 732
· Najnowszy użytkownik: Myxiremberry

free counters

stat4u

Aktualności

Orędzie Noworoczne prezesa ZG PZF do Członków PZF i jego Sympatyków

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 23.12.2011, 14:00 ZG PZF Inne
Orędzie Noworoczne prezesa ZG PZF do Członków PZF i jego SympatykówKoleżanki i Koledzy,
Członkowie Polskiego Związku Filatelistów oraz jego Sympatycy.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2012 składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Wszyscy spoglądamy w Nowy Rok z ogromnymi nadziejami i troską o Związek. Jako Prezydium ZG dokonaliśmy głębokiej analizy sytuacji finansowej, organizacyjnej, wydawniczej i kadrowej. O niektórych decyzjach zostaliście już poinformowani w Komunikacie zamieszczonym na stronie ZG. Na ostatnim posiedzeniu Prezydium dokonaliśmy analizy pracy Biura ZG oraz redakcji „Filatelisty”. Przyjęliśmy plan działania w tym względzie, o czym będziecie informowani na bieżąco w miarę jego wdrażania. Podjęliśmy również decyzje dotyczące dalszego druku „Filatelisty”. Zmniejszyliśmy format czasopisma do A5, znaleźliśmy również drukarnię, w której zaproponowana cena druku będzie o połowę mniejsza. Pozwoli to na znacznie zmniejszenie kosztów druku i przywrócenie rentowności. Rozważamy również stosowanie różnych atrakcyjnych dodatków dla prenumeratorów tego wydawnictwa. Zgodnie z Waszymi sugestiami zmienimy nieco profil czasopisma, aby każdy mógł w nim znaleźć coś interesującego dla siebie.
Poszukujemy osób mogących pisać artykuły dla młodzieży, tworzyć zagadki, rebusy, krzyżówki itp. Poszukujemy osób, które mogą się podzielić z Czytelnikami swoją zabawą w filatelistykę, pomysłami, ciekawostkami. Poszukujemy grafików i komputerowców, którzy na zasadzie wolontariatu wsparliby nasze działania.
Dokonaliśmy przeglądu druków używanych w naszym Związku (legitymacji członkowskich, legitymacji do odznaczeń, deklaracji członkowskiej) i stwierdziliśmy, że wiele z nich trąci anachronizmem i nie przystaje do obecnych czasów. Będziemy to wszystko zmieniać. Rozpiszemy konkurs na opracowanie szaty graficznej tych druków. Niestety na wszystko potrzeba czasu i pieniędzy.
Lokal Związku w Warszawie
Ogromnym problemem dla Związku jest jego największy kapitał, czyli lokal. Od roku poprzez wyspecjalizowaną firmę od nieruchomości usiłowaliśmy go sprzedać. Niestety ani sytuacja na rynku nieruchomości (nadpodaż) ani jego cena nie były powodem braku chętnych do jego kupna. W ciągu roku przewinęło się przez lokal kilkunastu chętnych do zakupu. Głównym powodem tego, że nie został sprzedany jest jego opłakany stan. Kto był w tym lokalu wie, że stanowi on raczej ścianę wstydu niż dumy. Od kilkunastu lat nie remontowany, zawalony starymi szafami i biurkami, ze stertą zepsutego sprzętu komputerowego i starych dokumentów. Finezji dodają stare postrzępione dywany przykrywające starą wykładzinę, która jest w jeszcze gorszym stanie. Droga do „nowej” toalety też stanowi drogę przez mękę. Jako tako wygląda jedynie pomieszczenie zajmowane przez redakcję „Filatelisty”. Można by to wszystko zmienić wspólnym wysiłkiem ale na remont potrzeba również pieniędzy. Gdyby się dało dokonać dodatkowej ogólnozwiązkowej zrzutki na remont lokalu np. 10 zł od członka, moglibyśmy zmienić oblicze tego lokalu na nowoczesne, z nową podłogą, nowym wyposażeniem, wymianą drzwi wejściowych oraz wymianą przeciążonej instalacji elektrycznej. Kto uważa, że stać go na większą pomoc finansową może tego dokonać wpłacając bezpośrednio na konto ZG. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę. Kogo nie stać na wpłatę, a będzie mógł pomóc bezpośrednio przy remoncie bardzo proszę o deklaracje. Zapewnimy „wikt i opierunek”.
Finanse Związku
Dokonaliśmy pierwszego kroku podnosząc składkę w każdej grupie o 10 zł. Ważne jest aby nasi członkowie zdali sobie sprawę, że podstawowym źródłem utrzymania Związku nie prowadzącego działalności gospodarczej są składki członkowskie jego członków. Otrzymaliśmy wiele informacji, ze większość naszych członków przyjęła tę decyzję ze zrozumieniem i odpowiedzialnością, a wielu wręcz stwierdziło, że spodziewali się większej podwyżki. Wielu naszych członków uważa również, że utrzymywanie dwóch grup członkowskich pełnopłatnych i ulgowych nie ma żadnego uzasadnienia i nie ma miejsca w żadnym innym Stowarzyszeniu. Niestety jest to relikt przeszłości, którego nie da się usunąć jednym cięciem, gdyż trudno przewidzieć jego skutki. Dlatego Prezydium postanowiło zarekomendować Wam następujący plan działania na najbliższe lata w celu krokowego osiągnięcia jednolitej składki.
1. Od 2012 r. osoby przechodzące do grupy „emerytów” nadal płacą pełną składkę.
2. Harmonogram dochodzenia do wyrównania składek
Rok Członkowie pełnopłatni Członkowie ulgowi
2012 - 70 zł / 40 zł
2013 - 74 zł / 50 zł
2014 - 78 zł / 60 zł
2015 - 82 zł / 70 zł
2016 - 86 zł / 80 zł
2017 - 90 zł / 90 zł

3. Od 2013 r. zaproponować podział składki pomiędzy ZG a Okręgi PZF na poziomie 25%
Oczywiście za tymi działaniami nastąpią działania oszczędnościowe. Już w tej chwili mogę poinformować, że decyzje które podjęliśmy, powinny przynieść oszczędności rzędu 40.000 zł w roku przyszłym.
Rozpoczęliśmy również pracę nad Statutem Fundacji, która będzie prowadziła działalność gospodarczą a zysk przekazywała na PZF. W tym miejscu dziękuję Kol. Markowi Topczewskiemu za nadesłane projekty Statutu fundacji.
Z pozytywnych informacji należy przekazać, że jeszcze przed świętami zostanie złożony wniosek o rejestrację nowego Statutu uchwalonego na XX. Walnym Zjeździe Delegatów PZF w Polkowicach oraz nowych władz Związku.
Na zakończenie pragnę wszystkich poinformować, że niejako w prezencie świątecznym otrzymaliśmy informację, że Polski Związek Filatelistów został wpisany na listę Organizacji Pożytku Publicznego, które będą mogły starać się o odpis 1% podatku od osób fizycznych za 2011 r.
Od nas wszystkich teraz zależy ile z tego faktu uda zebrać się pieniędzy.
Dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy mają udział w tym sukcesie a w szczególności Pani Krystynie Pawelec księgowej, pracownicom Biura ZG Dorocie Lebioda i Iwonie Cieślak, a także wiceprezesowi Romanowi Babutowi za przygotowanie skutecznej odpowiedzi dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Zwracam się do wszystkich Koleżanek i Kolegów o spowodowanie pospolitego ruszenia wszystkich struktur Związku. Jesteście wszyscy potrzebni aby ruszyć ten Związek z miejsca.
Z tą wielką nadzieją na nasz wspólny sukces przełamuję się z Wami symbolicznym opłatkiem jeszcze raz życząc wszystkiego najlepszego.
Henryk Monkos
Prezes ZG PZF

facebookDrukuj
Dołączone pliki:
  • Dear friends Please accept in the name of the Polish Philatelists Union and also in mine one best wishes to Christmas a New Year 2012 President Polish Philatelists Union Henryk Monkos

Komentarze

#1 | Adam Szuler dnia grudzień 27 2011 20:17:31
Chętnie służę pomocą przy redagowaniu "Filatelisty". Co do podnoszenia składek to na dzień dzisiejszy mam już 3 pisemne wnioski o skreślenie z listy członków z końcem roku tylko z tego powodu. Co najgorsze ponad połowa ludzi jeszcze o tym nie wie. Także rozumiem konieczność podniesienia składki jednak może to odnieść skutek w postaci odpływu członków - główne tych "ulgowych".

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.