Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 326
· Najnowszy użytkownik: jeffreyso69

free counters

stat4u

Aktualności

1 % podatku na rzecz Polskiego Zwiazku Filatelistów

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 23.01.2012, 22:15 ZG PZF Inne
1 % podatku na rzecz Polskiego Zwiazku FilatelistówWyrażamy wdzięczność wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli nasza działalność przekazując w poprzednich latach 1 % podatku na rzecz Polskiego Związku Filatelistów. To dzięki Waszej ofiarności mogliśmy realizować cele statutowe. Zwracamy się, u progu Nowego Roku, do Wszystkich-Członków i Sympatyków Polskiego Związku Filatelistów z gorącą prośba o wsparcie naszej organizacji i przekazanie 1% podatku od osób fizycznych za rok 2011 na rzecz naszego Związku. Wasze wsparcie będzie pomocne w rozwijaniu szlachetnego kolekcjonerstwa jakim jest filatelistyką wśród młodych i dorosłych.
Henryk Monkos
Prezes Zarządu Głównego PZF
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

#1 | romanek dnia styczeń 24 2012 01:23:40
Szanowny Kolego Prezesie ! Ostatnie zdanie mało fortunne. Szlachetne hobby to można rozwijać za własne pieniądze - te publiczne powinny wspierać filatelistyczne działania o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Bez tych wyraźnie wyartykułowanych celów trudno będzie przekonać darczyńców do naszego KRS-u. Konkurencja już jest mocna a pomoc społeczna dominuje. Nasze szanse maleją i tylko świadoma wola poparta szczerymi chęciami naszych członków może tu jeszcze dokonać cudu w postaci "kłopotu bogactwa". Osobiście "ciemność widzę" pamiętając o doświadczeniach w tym zakresie w latach minionych. I nie wierzę w to, że zrealizowane zostanie przez ZG wskazanie beneficjenta darowizny w opisie celu szczególnego a pieniądze z darowizny faktycznie trafią do wskazanego obdarowanego. Niestety, doświadczyć można tylko raz. Nie mniej trzymam kciuki i życzę na tym polu bogactwa.
#2 | Adam Szuler dnia styczeń 24 2012 22:09:09
Za rok 2009 1 % przekazany przez filatelistów oleśnickich do dziś do nas nie trafił mimo wyszczególnienia tego w celu szczegółowym. Kwota nie była duża bo w sumie lekko ponad 200 zł ale moglibyśmy za to pokryć koszt wydania 2 biuletynów które wydajemy. Także w balona daliśmy się zrobić tylko raz i nikt już nie chce w kole słyszeć o 1% dla PZF.
#3 | TaWicz dnia styczeń 25 2012 02:13:13
Po raz kolejny na tym forum powraca sprawa 1% za 2009 r. dla Koła Oleśnicy - bezpośrednio po pierwszym wpisie sprawa była wyjaśniana na linii Główna księgowa ZG a GKR: do ZG nie zostały wówczas przekazane przez Urzędy Skarbowe informacje o darowiznach na rzecz tego Koła, stąd Kołu temu nie przypisano żadnych kwot. Niestety, procedury przekazywania zbiorczo kwot darowizn i informacji o nich nie były kompatybilne - inną drogą trafiają przelewy, inną informacje o celu szczegółowym, jeśli coś zaszwankuje w systemie informatycznym skarbówki lub pracownik nie "wklepie" celu szczególowego - obdarowany nie ma żadnej możliwości weryfikacji danych. Mają rację przedmówcy, że akcja jest nieco spóźniona - do końca strycznia musi się rozliczyć ponad 800.000 ryczałtowców (PIT-28), a więc ulotki do nich pewnie nie dotrą. Inni potencjalni beneficjenci 1% już od pierwszych dni stycznia "podrzucają" w skarbówkach ulotki i plakaty graficznie bardziej wyraziste i "podpowiadające" procedury zarówno w PIT-28, PIT-36, PIT-37... i tak nieprzerwanie trwa do ostatnich dni kwietnia! "Konkurencja" jest bardzo mocna marketingowo, z drugiej zaś strony ludzie jednak chętniej łożą na organizacje zajmujące się ochroną zdrowia oraz stowarzyszenia lokalne.
#4 | Adam Szuler dnia styczeń 25 2012 08:13:46
Jak to możliwe że nie przypisano kwot w informacjach z US dla Koła w Oleśnicy skoro na liście wpłat przekazanych do O.Śląsko-Dąbrowskiego było podane "dla Koła PZF w Oleśnicy". Przynajmniej takie informacje ja mam z Katowic. Więc pracownik skrbówki wklepał to co miał wklepać. Chyba ktoś lekcje geografii opuszczał bo ja to rozumię w ten sposób że pieniądze błędnie trafiły na Śląsk zamiast do Wrocławia. Jeśli ja to źle rozumiem to przepraszam że jestem taki tępy i głupi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.