Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 341
· Najnowszy użytkownik: carrievc16

free counters

stat4u

Aktualności

Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 29.03.2012, 20:41 Okręg Wrocławski Wystawy
Mistrzostwa Świata w WędkarstwieMistrzostwa Świata w Wędkarstwie

W ostatnich 25 latach odbywały się w Polsce kilkanaście razy Mistrzostwa Świata w różnych sposobach wędkowania, ale na żadnych nie były stosowane okolicznościowe datowniki pocztowe, które są wspaniałym walorem filatelistycznym i są poszukiwane przez kolekcjonerów.
Jest to wielka szkoda i strata. Stosowanie okolicznościowych datowników jest najtańszą reklamą takich wydarzeń i zarazem promocją miejscowości w której się odbywają.
W dniach 22-27 maja br. nad rzeką Bóbr w okolicach Jeleniej Góry odbędą się po raz pierwszy w naszym regionie Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spinningowym. Wśród organizatorów znaleźli się kamiennogórscy filateliści z Miejskiego Koła nr.17 Polskiego Związku Filatelistów. Zostanie pokazany zbiór filatelistyczny kol.Hansa-Joachima Kuhnerta pt. ,,O RYBACH I WĘDKARSTWIE” na ponad 30-tu ekranach wystawienniczych. Ciekawostką będzie również pokaz etykietek zapałczanych w w/w temacie.
Kolega Wiesław Kaluta zaprezentuje kolekcję monet z wizerunkiem ryb oraz zbiór medali i odznak związanych z wędkarstwem. Będą prezentowane dziecięce prace plastyczne ze Szkół w Łomnicy i z Janowic Wielkich oraz prace artysty-plastyka z Jawora.
W dniach 25 i 26 maja br. na terenie Pałacu Wojanów będzie zorganizowane plenerowe stoisko Poczty Polskiej, które stosować będzie ciekawe okolicznościowe datowniki związane z Mistrzostwami Świata w Wędkarstwie i pokazem zbioru kol. H.J.Kuhnerta. W tym miejscu należy nadmienić, że współautorem projektów prezentowanych datowników i ciekawej serii kartek Korespondencyjnych oraz innych materiałów promocyjnych jest H.J.Kuhnert/w latach 2002-2010 był projektantem datowników z okazji Międzynarodowych Zawodów Wędkarskich ,,Zielony Szczupak Bukówki”/
Jest możliwość śledzić cykl artykułów o wędkarstwie na walorach i drukach pocztowych, które będą prezentowane na stronie www.wfc-poland.2012.
W czasie trwania Mistrzostw Świata w Wędkarstwie i imprezy towarzyszącej wyżej wymienieni wystawcy zaplanowali plenerowe zajęcia lekcyjne dla młodzieży z miejscowej szkoły na temat wędkarstwa, przyrody, ekologii i kolekcjonerstwa.
Wystawcy mają nadzieję, że ta niezwykła impreza sportowo-kulturalna przyczyni się do przekonania miejscowej i odwiedzającej społeczności, że zbieractwo-kolekcjonerstwo nie może zostać zaprzestane i ma sens, czego są dowodem prezentowane zbiory.

Przesłała:
Ewa Kuhnert

P.S. W roku 1985 z okazji V Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Muchowym zastosowano ostatni raz datownik okolicznościowy. Było to w Lesku.

facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.