Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: karahu3

free counters

stat4u

Aktualności

Filatelistycznie i z przesłaniem

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 19.04.2012, 23:45 Okręg Śląsko-Dąbrowski Wystawy
Filatelistycznie i z przesłaniem Filatelistycznie i z przesłaniem
W piątek, 13 kwietnia br., w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy filatelistycznej pod tytułem „Jeszcze żyjąca planeta” przygotowana przez PZF Koło im. T.P. Potworowskiego w Kępnie, jako wernisaż Edwarda Stankowiaka, prezesa Koła PZF w Kępnie. Celem wystawy jest nie tylko zwrócenie uwagi na szczególną ochronę zwierząt zagrożonych wyginięciem, ale i promowanie dziedziny, jaką jest promocja filatelistyki wśród mieszkańców Południowej Wielkopolski, a w szczególności przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Znajdują się na niej walory filatelistyczne wydane przez Międzynarodową Organizację Ochrony Dzikich Zwierząt, / w skrócie WWF/ której symbolem jest panda. Wszystkie okazy pokazane na znaczkach to zwierzęta zagrożone wyginięciem. Wystawa ma nam wszystkim uświadomić jak długo świat powstawał a obecnie tak szybko ginie. W Polsce są również gatunki zagrożone wyginięciem. Ta organizacja wytypowała m.in. polskiego wilka, który na tej wystawie także się znajduje i z jego podobizną wydane zostały znaczki personalizowane. Na prezentowanej wystawie pokazano cztery formy filatelistyczne. Pierwsza to koperta pierwszego dnia obiegu, druga to karty maksimum, trzecia - najbardziej unikatowa to koperty numizmatyczne, które są nieco większego rozmiaru niż koperty pierwszego dnia obiegu ale z wmontowanym medalem lub monetą, wydaną przez WWF. Czwarta forma to karty ozdobne.
Podczas otwarcia wystawy czynne było stoisko pocztowe, na którym dostępne były znaczki personalizowane, specjalnie wydana przez Koło PZF koperta okolicznościowa oraz dodatkowy stempel. Wystawę w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie można oglądać do 27 kwietnia, w godzinach pracy biblioteki.

Przesłał:
Henryk Dembski
facebookDrukuj
  • Stoisko pocztowe.

  • Otwarcie wystawy.

  • Organizatorzy wystawy

  • Wywiad dla telewizji lokalnej.

  • Księga pamiątkowa

Komentarze

#1 | markopolo dnia kwiecień 20 2012 17:21:52
Miałem przyjemność być na otwarciu wystawy pt: jeszcze Żyjąca Planeta i jestem pod ogromnym wrażeniem. Eksponowane walory w różnych postaciach Maximum, FDC całostek itp. do tego znakomita organizacja i sposób zaprezentowania daje poczucie zadowolenia , że są jeszcze znakomici filateliści, kolekcjonerzy i organizatorzy, którzy bezinteresownie potrafią zachęcić i przyciągnąć społeczeństwo i dać nadzieję, że nie jest jeszcze tak źle z filatelistyką. Super pozytyw dla wszystkich organizatorów Pana Prezesa Stankowiaka Edwarda-wystawcę i realizotora, Pana Prezesa Dembskliego z Ostrzeszowqa za inowacje i olbrzymią pomoc oraz dla Poczty Polskiej i naczelnika Urzędu pocztowego w Kepnie Pana Wajsa Andrzeja za znakomicie przygotowane stoisko pocztowe. Składam Gratulacje i podziekowania dla wszystkich .

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.