Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: karahu3

free counters

stat4u

Aktualności

Dzień Patrona Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 18.05.2012, 20:40 Okręg Śląsko-Dąbrowski Wystawy
Dzień Patrona Gimnazjum nr 2 w OstrzeszowieDzień Patrona Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie

18 maja to rocznica urodzin Karola Józefa Wojtyły - Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. W dniu tym, Gimnazjum nr 2 imienia Karola Wojtyły w Ostrzeszowie obchodziło uroczystość - Dzień Patrona Gimnazjum. W program obchodów włączyło się Koło PZF przy OCK w Ostrzeszowie, prezentując na terenie Gimnazjum wystawę filatelistyczna pt. „Mój Patron Papież Jan Paweł II”. Rozstrzygnięto również, wcześniej ogłoszony konkurs na projekt kartki pocztowej pt. Patron Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie, zorganizowanego wspólnie przez Gimnazjum nr 2 i Koło PZF w OCK w Ostrzeszowie. Laureatem konkursu został uczeń klasy 2a - Jacek Staszewski. Kartka ta została wydana przez Pocztę Polska i dostępna jest do nabycia w Urzędzie Pocztowym w Ostrzeszowie. Podczas uroczystości dokonano wręczenia laureatowi dyplomu i nagrody rzeczowej w postaci aparatu fotograficznego, ufundowanego przez jedną z firm, która aktywnie współdziała z Kołem PZF w promocji filatelistyki na terenie Ostrzeszowa. Dodatkowo wyróżniono dwie osoby dyplomem i nagrodą książkową .
W uroczystości udział wzięli: Poseł RP Wojciech Ziemniak, przedstawiciele władz samorządowych MiG Ostrzeszowa, duchowni, nauczyciele Gimnazjum, filateliści ostrzeszowscy oraz młodzież Gimnazjum. Otwarcia wystawy dokonał poseł RP Wojciech Ziemniak w asyście księdza rekolekcjonisty i Pani Dyrektor Gimnazjum.
W prezentacji wystawy udział wzięli filateliści: Marek Szymański - Okręg Kaliski, Wiktor Bystry, Henryk Dembski, z Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego, oraz FOTO STUDIO Grażyny Nelec. Jest to kolejne zaangażowanie się Koła PZF z regionu Południowej Wielkopolski, a działające w strukturach Oddziału PZF Zabrze w promocję filatelistyki na swym terenie. Wystawa będzie czynna do 25.maja br.
Przesłał:
Henryk Dembski
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.