Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: DarrelIdexy

free counters

stat4u

Aktualności

Krajowa Wystawa Filatelistyczna w Gostyniu

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 02.06.2012, 13:02 Okręg Wielkopolski Wystawy
Krajowa Wystawa Filatelistyczna w GostyniuKrajowa Wystawa Filatelistyczna w Gostyniu

W 55. rocznicę powstania gostyńskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów zorganizowana zostanie Krajowa Wystawa Filatelistyczna. Otwarcie zaplanowano na sobotę 2 czerwca 2012 roku na godzinę 12.00. Wystawa czynna będzie przez tydzień – do 9 czerwca.
Organizatorami wystawy są: Koło Polskiego Związku Filatelistów w Gostyniu, Muzeum w Gostyniu, Parafia pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, Zarząd Okręgu Wielkopolskiego PZF, Gmina Gostyń, Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Poczta Polska, Klub Zainteresowań Filatelistów Tematyków „TEMATICA”. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Henryk Monkos – Prezes Zarządu Głównego PZF w Warszawie.
Zainteresowanie kolekcjonerów prezentacją swych zbiorów było bardzo duże. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 31 zbiorów – 9 w klasie Historii Poczty i 22 – w klasie tematycznej. Wśród wystawców rywalizujących o Grand Prix, nagrody i dyplomy są także filateliści z Gostynia. Ponadto pokazanych zostanie 12 zbiorów w klasie pozakonkursowej. Są wśród nich także kolekcje opracowane przez zbieraczy zagranicznych i z Francji.
Wszystkie zbiory uczestniczące w konkursie będzie można oglądać w Domu Katolickim przy ul. Jana Pawła II 10. Tam też nastąpi uroczyste otwarcie wystawy oraz – tydzień później, tj. w sobotę 9 czerwca, również w samo południe – wręczenie nagród i zamknięcie imprezy.
Zbiory nieoceniane przez sędziów prezentowane będą w sali wystaw czasowych Muzeum w Gostyniu (ul. Kościelna 5).
W związku z wystawą miejscowi filateliści przygotowali dla kolekcjonerów szereg wydawnictw. Opracowany przez Andrzeja Dudka i Roberta Czuba katalog zawierać będzie obok pełnej listy wystawców i zbiorów między innymi także opis działalności Koła-Jubilata, historię gostyńskiej poczty w latach zaboru pruskiego i II wojny światowej. Filateliści będą mogli dołączyć do swych zbiorów kartkę pocztową i kopertę z okolicznościowymi nadrukami. W dniu otwarcia i zamknięcia wystawy czynne będzie stoisko pocztowe, gdzie będzie można ostemplować wydawnictwa okolicznościowym kasownikiem Poczty Polskiej. Organizatorzy wybili też okolicznościowy medal z logo PZF oraz herbem Gostynia. Ponadto ukazała się limitowana edycja znaczka personalizowanego o nominale 2,20 zł („Róże w hafcie polskim”) z indywidualną przywieszką. Na niej umieszczono kolorową fotografię z wizerunkiem aktualnych członków gostyńskiego Koła.
Wystawa czynna będzie codziennie od 2 czerwca do 9 czerwca 2012 roku – w Domu Katolickim przy ul. Jana Pawła II 10 oraz w Muzeum w Gostyniu przy ul. Kościelnej 5. Wstęp wolny.

Zgodnie z prośbą Andrzeja Dudka
Informację przesłał: Robert Czub


facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.