Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: Mergoszcrake

free counters

stat4u

Aktualności

O znaczkach w szkołach Bobolic

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 19.06.2012, 21:19 Okręg Koszaliński Młodzież
O znaczkach w szkołach BobolicO znaczkach w szkołach Bobolic
W tym roku przypada ważne wydarzenie w dziejach Bobolic. W mieście 200 lat temu uruchomiono urząd pocztowy. Do tej pory mieszkańcy, którzy chcieli wysłać list musieli jechać do pobliskiego Koszalina lub Szczecinka. Powstanie poczty w znaczący sposób wpłynęło na rozwój tej miejscowości. Uruchamianie sieci placówek pocztowych miało powiązanie z rozwojem sieci połączeń komunikacyjnych na Pomorzu. Rok 1812 obfitował w tworzenie nowych placówek. Region ten wkraczał w czasy nowoczesności i postępu.
Jubileusz 200 lecia poczty postanowiono uczcić okazale. W obchody włączyły się władze miasta Bobolic, Koszaliński Okręg PZF i Poczta Polska. W czasie obchodów Dni Bobolic – 21 lipca obchodzony będzie jubileusz bobolickiej poczty. W szkołach Boblic odbyły się spotkania z dziećmi, na których mówiono o historii poczty i jej zadaniach w życiu miasta i regionu. Zachęcano dzieci i młodzież do kolekcjonowania znaków pocztowych i rozwijania szeroko rozumianego kolekcjonerstwa. Była okazja do zapowiedzenia konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego. Prace zostaną zaprezentowane na wystawie w czasie obchodów Dni Bobolic.
Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniach. Do aktywności mobilizowały nie tylko przekazywane treści ale również prezenty i podarunki filatelistyczne. Na każdej prelekcji w klasach były panie z Urzędu Miasta – Justyna Kotowicz i z Poczty w Bobolicach – Joanna Kamińska. Spotkania prowadził Andrzej Skorek. O atrakcyjności prelekcji świadczy domaganie się dzieci by spotkania trwały dłużej i pytania kiedy kolejny raz pojawimy się w szkole. Organizatorzy są przekonani, że spotkania takie poszerzają wiedzę i są propozycją na szukanie własnych zainteresowań – oby filatelistycznych.

Przesłał:
Andrzej Skorek
facebookDrukuj
  • Młodzież z Gimnazjum z niekłamanym zainteresowaniem przysłuchiwała się opowieści o poczcie i filatelistyce.

  • Po spotkaniu toczyły się rozmowy o własnych kolekcjach.

  • W Szkole Podstawowej moment pracy nad znaczkami podobał się najbardziej.

  • Naczelniczka UP w Bobolicach – Joanna Kamińska, rozdaje dzieciom prezenty od poczty

  • Zdjęcie do kroniki "4 b". Uśmiechnięte buzie świadczą o tym, że spotkanie się podobało.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.