Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: regmuz

free counters

stat4u

Aktualności

Poczta "kapelanatu"

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 07.08.2012, 19:53 Piśmiennictwo Inne
Poczta  "kapelanatu"Przeglądając informacje dotyczące poczt "kapelanatu" zamieszczonych na stronie ZG PZF (I-kf) natrafiłem na walory z umieszczonymi erkami jak na załączonym skanie.
Pokazuję to i uważam że te walory są bezwartościowe jako listy polecone. Ten sposób nalepienia erki uniemożliwia bowiem elektroniczne sortowanie, podgląd obiegu i wydawanie przesyłki (według obowiązującej na poczcie procedury). Chodzi tu o brak możliwości odczytania kodu kreskowego przez maszyny sortujące). Taki walor nie powinien być reklamowany na stronie ZG PZF. Jak bowiem słyszałem nowemu Zarządowi PZF zależy na pozyskaniu nowych członków. Zatem dbać też należy, aby ci nowi członkowie na stronie PZF znajdowali walory wzorcowe, które nikt im po latach nie będzie dyskwalifikował, uzasadniając że nie pochodzą z obiegu pocztowego.
Przesłał:
Adam Głowacz
facebookDrukuj

Komentarze

#21 | marko dnia sierpień 20 2012 01:56:24
Jadź, Kolego, w numerze 7. Filatelisty (str. 374) Prezes Związku nazwał podobne walory ,,bublem filatelistycznym,,. Rozzłościł tym jednego z czytelników, który napisał m.in.:
,,A to nas łączy, że w wielości jest piękno i mądrość naszego wyboru. Bo nie musimy wszystkiego zbierać. Nikt przecież nie zmusza do zbierania takich walorów. (...) Właściwie na czym polega zbieranie? A właśnie na tym, że mają dla nas wartość pamiątkową (sentymentalną). ... trzeba mieć duże klapki na oczy, żeby nie widzieć, że to mogą być nowe walory filatelistyczne. Ja ten rodzaj filatelistyki nazywam anofilią. ... I wiele dałbym, aby mieć w swoim zbiorze taką właśnie naklejankę,,. ITD., ITD.
Wniosek z tego prosty: jest zapotrzebowanie na takie twory u kolekcjonerów wartości sentymentalnych. Do eksponatu wystawowego twory się nie nadają, ale pamiątka jest super. Jak muszelki przywiezione z Zakopanego. Nic dodać, nic ująć.
A swoją drogą, Jadź, jest jeszcze miejsce we władzach dla Ciebie. Tylko wtedy musisz zdjąć maskę!
#22 | Henryk Monkos dnia sierpień 20 2012 02:10:11
Szanowni Koledzy, nie mam czasu na poza merytoryczne dyskusje na Forum.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę podaną za przykład całość pocztową pod względem jej pełnoprawności to proszę odpowiedzieć na poniższe pytania merytoryczne:
1. Czy istnieje Regulamin Poczty Śmigłowcowej z okazji Odsłonięcia Pomnika Błogosławionego Jana Pawła II w dniu 23.06.2012 r. zatwierdzony przez Pocztę Polską?
2. Czy Poczta Polska wyraziła zgodę na stosowanie datownika okolicznościowego z w/w okazji?
3. Czy odbył się lot śmigłowca na podanej trasie i przewieziono nadane do przewozu przesyłki
4. Czy regulamin Poczty Śmigłowcowej informował o stosowaniu nalepek i możliwości ich zakupu (dobrowolnie)?
5. Czy poinformowano o stosowaniu stempla dodatkowego?
6. Czy został zatwierdzony przez PP nadruk okolicznościowy na nalepce R (polecenia)?
7. Czy któryś ze stosowanych datowników lub stempli odbity jest w innej barwie od dopuszczalnej?
8. Czy opłata za przesyłkę jest niewłaściwa?
9. Czy ma znaczenie dla wartości filatelistycznej, kto poza Pocztą jest współorganizatorem poczty specjalnej?
Mam nadzieję, że każdy kto rzetelnie odpowie na te pytania sam uzyska odpowiedź , czy jest to przesyłka pocztowa czy nie.
Natomiast da się zauważyć dużą staranność i poza wpadką z niewłaściwie naklejoną nalepką polecenia na którą zwrócił uwagę Adam Głowacz, nic nie można zarzucić. A , że przybito wszystkie stosowane w danym dniu stemple dodatkowe związane z uroczystością jest kwestią gustu a nie niepoprawności filatelistycznej.
Wink
Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.