Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: ama

free counters

stat4u

Aktualności

Statut Polskiego Związku Filatelistów

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 10.09.2012, 21:22 ZG PZF Inne
Statut Polskiego Związku FilatelistówROZDZIAŁ I. POSTANOWIENIA OGÓLNE (ART. 1-7)
Art. 1/ 1. Polski Związek Filatelistów, w skrócie PZF, zwany dalej Związkiem, jest dobrowolnym samorządnym stowarzyszeniem kulturalno-oświatowym, kontynuatorem tradycji...
Jest Statut będzie Nadzwyczajny Zjazd
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

#1 | gostek dnia wrzesień 11 2012 14:50:01
Dłuuuuuuuuuuuuugooooooooo trwało podanie go do publicznej wiadomości, prawie 3 miesiące od momentu rejestracji!!! A co oznaczają czrwone dopiski w art. 29 i 69??? Czy dobrze rozumiem art. 76 - po 16 października cały skład obecnego ZG odchodzi w nicość??? A co z Sądem i Komisją rewizyjną?
#2 | Andrzej Nowak dnia wrzesień 11 2012 22:24:32
Szkoda że Szanowny Kolega nie wie o tym że do publicznej wiadomości Statut może być podany dopiero po jego rejestracji w sądzie. To sąd rejestrował go przez trzy miesiące. Kolor czerwony został zmieniony na kolor czarny i nic to nie oznaczało. To Nadzwyczajny Zjazd zadecyduje kto odchodzi w nicość a kto zostaje? Z tego co wiemy to Zarząd, Komisje musimy dostosować do nowego Statutu.
#3 | TaWicz dnia wrzesień 12 2012 15:13:24
Kolego Andrzeju: w nawiązaniu do dzisiejszej rozmowy telefonicznej - faktycznie Statut KRS zarejestrował 18 czerwca, o czym "niezwłocznie powiadomił wnioskodawcę"
Częściowo zgodzę się ze stwierdzeniem, że w odniesieniu do Zarządu Głównego "To Nadzwyczajny Zjazd zadecyduje kto odchodzi w nicość a kto zostaje?". Jeśli chodzi o gremium jakim jest ZG to na podstawie Art. 76 jego kadencja automatycznie wygasa jako całości (po 120 dniach od dnia rejestracji nowego Statutu), NWZD zadecyduje natomiast imienne kogo powoła na funkcję prezesa i 12 członków nowego ZG (vide Art. 28 pkt 1).
#4 | Andrzej Nowak dnia wrzesień 12 2012 21:46:37
Z tego co piszesz wynika że ktoś mnie i Nas zrobił, robi w konia?
#5 | marko dnia wrzesień 13 2012 01:28:02
Ośmielam się zauważyć, że robimy się Sami w konia. Nad zapisami w tekście Statutu pracowały liczne Tęgie Głowy Związku. Zjazd przyjął ten pogmatwany tekst Naszymi głosami. Teraz każdy ma swoją własną interpretację tego co wyczyta. Możemy sobie wzajemnie pogratulować. Najwyższy zatem czas na zmianę Statutu.
#6 | TaWicz dnia wrzesień 13 2012 02:11:50
Niezależnie jak pogmatwany jest tekst, to i tak obowiązuje. Interpretacja należy do ZG i Zjazdu w czasie jego trwania, ale pamiętajmy, że "falandyzacja" może skończyć się interwencją organu nadzorującego oraz odmową wpisu zmian przez KRS. Proponuję przenieść dyskusję nad tym na FORUM - zakładam tam w "Tematyce ogólnej" nowy wątek "Nowy STATUT i NWZD - pytania i wątpliwości".

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.