Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 218
· Najnowszy użytkownik: Robertwrelm

free counters

stat4u

Aktualności

"Epoka kamienia w Europie znakami pocztowymi pisana. Popularyzacja archeologii w filatelistyce"

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 13.09.2012, 20:15 Piśmiennictwo Inne
"Epoka kamienia w Europie znakami pocztowymi pisana. Popularyzacja archeologii w filatelistyce""Epoka kamienia w Europie znakami pocztowymi pisana. Popularyzacja archeologii w filatelistyce" opublikowanej w tym roku przez Wydawnictwo Fundacji Archeologicznej w Zielonej Górze.
W książce przedstawiam dzieje ludzi epoki kamienia w Europie, a do tego celu wykorzystałem źródła archeologiczne opublikowane nie w naukowych monografiach czy fachowych czasopismach archeologicznych, ale na znakach pocztowych. W pracy próbuję odpowiedzieć na pytania, jaki obraz archeologii one rysują i czy przyczyniają się do popularyzacji wiedzy o epoce kamienia? Mam nadzieję, że praca ta zaciekawi filatelistów interesujących się najdawniejszymi dziejami ludzkości, a także zainteresuje archeologów filatelistyką.
Książka ma format A4 i składa się z 423 stron, wraz z bibliografią (37 stron) i katalogiem (171 stron), w którym zebrałem i opisałem 551 znaczków, 115 całostek, 149 frankatur mechanicznych i 656 kasowników. Prawie wszystkie te walory zostały zilustrowane na 74 całostronicowych tablicach, z których większość wykonano w kolorze (w tym wszystkie znaczki, całostki i frankatury).

Książkę można zakupić w cenie 80 zł poprzez stronę internetową Wydawnictwa Fundacji Archeologicznej - http://wydawnictwofa.pl/

Jacek Wierzbicki
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.