Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

60 lat Koła Miejskiego PZF w Lesznie

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 13.09.2012, 20:55 Okręg Wielkopolski Inne
60 lat Koła Miejskiego PZF w Lesznie60 lat Koła Miejskiego PZF w Lesznie

W miniony piątek (7 września br.) miałem zaszczyt być na uroczystościach związanych z obchodami 60 lecia istnienia Koła Miejskiego nr 1 PZF w Lesznie. Impreza podzielona była na dwie części. W części pierwszej, zorganizowanej w Muzeum Okręgowym w Lesznie obecny Prezes Koła, p. Lech Woźny, przedstawił pokrótce zgromadzonym gościom historię znaczka pocztowego oraz filatelistyki w ujęciu światowym oraz lokalnym. Następnie mogliśmy zwiedzić pokaz filatelistyczny oparty o zbiory członków Koła. Warto podkreślić, że w bogatej historii Koła nie brakowało wybitnych wystawców, nagradzanych na wystawach w kraju i zagranicą.
Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku miejskiego Ratusza. Z gratulacjami i podziękowaniami za dotychczasową działalność oraz oczywiście życzeniami dalszej wystąpili m.in. przedstawiciele władz miasta, Prezes Honorowy PZF prof. dr hab. Ludwik Malendowicz, Prezes Okręgu Wielkopolskiego PZF p. Bogumił Ciesielski, przedstawiciele partnerskiego koła filatelistów z Suhl w Niemczech, reprezentanci Aeroklubu i Szkoły Szybowcowej w Lesznie. Następnie zaproszeni goście udali się na część bankietową, w trakcie której otrzymali filatelistyczne upominki, m.in. przesyłkę okolicznościowej poczty balonowej przewiezionej tego dnia balonem MRÓZ SP-BCM z Leszna do Ponieca pilotowanym przez Ewę Prawicką-Linke z członkiem załogi Tadeuszem Posikatą.
Dziękuję z tego miejsca kol. Ryszardowi Sobkowiakowi za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym ciekawym wydarzeniu. Kolegom filatelistom z Leszna składam serdeczne gratulacje za dotychczasową działalność oraz życzę równie udanego promowania filatelistyki w Lesznie i okolicy przez co najmniej kolejnych 60 lat.

Adam Staroń
Okręg Śląsko-Dąbrowski

facebookDrukuj
  • Zdjęcia: Janusz Jęsiak

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.