Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Gostyńscy filateliści z wizytą na Pomorzu Środkowym

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 23.10.2012, 21:49 Okręg Wielkopolski Inne
Gostyńscy filateliści z wizytą na Pomorzu ŚrodkowymGostyńscy filateliści z wizytą na Pomorzu Środkowym

Jest już od kilku lat tradycją, że gostyńscy filateliści organizują wyjazdy, by lepiej poznać Polskę. Takie wycieczki są również okazją do licznych spotkań z innymi kolekcjonerami znaczków. Nie inaczej było w tym roku. W dniach 8-11 września 2012 roku Koło Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu wspólnie z Gostyńskim Towarzystwem Kulturalnym zorganizowali wyjazd autokarowy na Pomorze Środkowe.
W dniu 8 września, w Rogoźnie, spotkaliśmy się z Eugeniuszem Wielgoszem, prezesem miejscowego Koła PZF. W jego towarzystwie zwiedziliśmy Muzeum im. Wojciechy Dudkiewicz. Rozmawialiśmy także o filatelistyce, jej bolączkach i sukcesach. Następnie udaliśmy się na spotkanie z okazji IX Święta Patrona, zorganizowane przez oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Pile. W ramach tej imprezy byliśmy w Gołańczy, Smogulcu oraz Osieku n/Notecią.
W niedzielę zwiedzaliśmy ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy, odwiedziliśmy Darłówek oraz Darłowo. W następnym dniu wyruszyliśmy do Kołobrzegu. Po kilkugodzinnym pobycie w tym mieście, udaliśmy się do Białogardu. Tutaj spotkaliśmy się z Marianem Wawrzynkowskim znanym i cenionym filatelistą. Na jego ręce, jako przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Okręgowej Wystawy Filatelistycznej – VI Bałtycki Festiwal Znaczka „200 lat Poczty w Białogardzie”, przekazaliśmy eksponaty wystawowe członków naszego Koła, które zostały zakwalifikowane do wystawy. Wykorzystując spotkanie, poprosiliśmy go o pokazanie miasta. Tak też się stało. Ciekawie i syntetycznie zaprezentował historią i zabytki Białogardu. Nie obeszło się, rzecz jasna, bez rozmów o naszej wspólnej pasji – zbieraniu znaczków.
W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się do Koszalina na spotkanie z Andrzejem Skorkiem, prezesem Koszalińskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów. Także on okazał się wspaniałym przewodnikiem. Oprowadził nas po najciekawszym miejscach Koszalina.
Nasz wyjazd pozwolił nam nie tylko do odwiedzenia ciekawych miejsc w Wielkopolsce i Pomorzu Środkowym, ale również do ciekawych rozmów i wymiany doświadczeń ze spotkanymi filatelistami oraz integrowania środowiska gostyńskich filatelistów.

Andrzej Dudek
Fot. Robert Czub
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.