Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 735
· Najnowszy użytkownik: LilianBug

free counters

stat4u

Aktualności

Komunikaty Prezydium ZG PZF

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 24.10.2012, 02:15 ZG PZF Inne
Komunikaty Prezydium ZG PZFKomunikat Nr 1 w sprawie wysokości składek członkowskich na rok 2013 w Polski Związku Filatelistów

Komunikat Nr 2 w sprawie działań związanych z uzyskaniem osobowości prawnej przez Okręgi Polskiego Związku Filatelistów
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | marko dnia październik 25 2012 22:04:33
Widzę, że Kolega jest na bieżąco z analizą naszego związkowego problemu: braku środków finansowych na działalność. Proszę o wskazanie realnego modelu związku po reformie, którą Kolega ma na myśli. Planowanie i wydawanie pieniędzy według obecnego systemu ma długą tradycję w PZF. Ani Kolega, ani inni celebryci związkowi nie robili sobie z tego powodu przez lata problemu. Wtedy też cała kasa szła na lokale i koszty osobowe. Teraz bieda zagląda do garnka i nagle postuluje się reformy. Ale jakie, jeśli można spytać? Te 10 zł zatyka tylko powstałą w przeszłości (XIX kadencji) wyrwę w kasie.
#2 | marko dnia październik 26 2012 17:01:12
Drogi Jadziu, wszystko to wiemy od dawna i od kilku co najmniej lat zastanawiamy się, jak to zmienić. Ale decydujący głos mają tu członkowie związku, którzy wybierają swoje lokalne struktury, no i ich zarządy i prezesów. Ostatnie wybory w Stolicy pokazały prawdziwe oblicze świadomości członków-elektorów. Ci Koledzy i całkiem szeregowi członkowie nie mają takiej orientacji jak np. Ty. Poradź proszę, jak z tym wszystkim skończyć. Za wskazanie praktycznej metody będziemy wdzięczni dozgonnie.
#3 | marko dnia październik 27 2012 00:55:52
Drogi Jadziu, moje nadzieje na otrzymanie jakiejkolwiek recepty od Ciebie okazały się płonne. Twoje wpisy przypominają czasem wrzucanie wiązki granatów do wychodka za stodołą. Huk, wszystko wokół obryzgane, może i nawet klozet się rozpadnie... Ale co ma Twoja relacja z ogólnie znanych faktów do oczekiwanych sposobów naprawy związku? Nic! Nadzieje o łączeniu się małych z troszkę większymi leżały przecież u podstaw strategii stworzonej kilka lat temu jeszcze przez poprzednie władze. Nowy prezes odziedziczył to tylko w spadku. Przepraszam zatem za zawracanie Ci głowy. Dobranoc. Czekamy na następną wrzuconą wiązkę...
#4 | TaWicz dnia listopad 13 2012 01:53:47
W związku z komunikatem nr 1, a ściślej z punktem 4 w sprawie określenia składek dla wszystkich Członków Honorowych od 2013 r. jako pełnopłatnych, proszę o podanie podstawy prawnej takiej decyzji. Według mojej wiedzy od chwili rejestracji statutu 18.06.2012 r. Członkowie Honorowi utracili dotychczasowy przywilej nie opłacania składki członkowskiej, a więc od tego terminu zobowiązani byli do uiszczania składki pełnopłatnej lub ulgowej, w zależności od faktu czy byli czynni zawodowo, czy byli emerytami/rencistami. Tak więc w świetle komunikatu "zwykli" członkowie mający uprawnienia do opłacania składku ulgowej w 2012 r. zachowują to prawo po 1.01.2013 r, a "honorowi" - nie. Zgodnie z Art. 68 Statutu prawo do ustalania wysokości składek oraz stosowania ulg ma wyłącznie Zarząd Główny, który musi to określić swą uchwałą. Ewentualne powoływanie się na punkt 1 wcześniejszej Uchwały nr 18/XX/2012/ZG PZF z 2012.03.24 w odniesieniu do Członków Honorowych jest bezprzedmiotowe, bo "ulgowi" honorowi posiadali to prawo już w 2012 r. Jakim prawem więc skarbnik i prezes komunikatem ustalają co innego, nie powołując się na konkretną uchwałę regulującą ten problem? Odpowiedni wniosek o zbadanie sprawy kieruję do Głównej Komisji Rewizyjnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.