Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: ama

free counters

stat4u

Aktualności

Nowa "Legitymacja członka PZF" - K O N K U R S

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 02.03.2013, 19:08 ZG PZF Inne
Nowa "Legitymacja członka PZF" - K O N K U R SZarząd Główny Polskiego Związku Filatelistów ogłasza konkurs na szatę graficzną nowej - "Legitymacji członka PZF". Zakładamy że nowa legitymacja będzie legitymacją plastikową (magnetyczną) z chipem i będzie posiadała:
- numer kolejny,
- nazwisko i imię,
- pesel,
- zdjęcie,
- okręg,
- numer uprawnień emerytalnych itd...
Projekty będą zamieszczane na stronie www.zgpzf.pl i bardzo proszę przesyłać je na adres Redaktora strony e-mail : nowakfilruda@interia.pl
Dyskusję w tej sprawie proponuję również przeprowadzić na Forum Filatelistów Polskich...
Fundatorem nagród są:
- Zarząd Główny Polskiego Związku Filatelistów,
- Okręg Śląsko-Dąbrowski PZF,
- Oddział PZF Katowice.
facebookDrukuj
 • PTTK

 • Stara legitymacja

 • PRZESŁANE PROJEKTY

 • Adam Szuler - projekt nr 1

 • A. Nowak, W. Kapała - projekt nr 2

 • A. Nowak, W. Kapała - projekt nr 3

 • Adam Szuler - projekt nr 4

 • Konrad Jakubowski - projekt nr 5, 6

 • Waldemar Kawiński - projekt nr 7

Komentarze

#31 | FDC dnia luty 02 2013 10:15:46
Można by zrobić po zebraniu wszystkich projektów nowych legitymacji - sondę (głosowanie) na najładniejszym projektem ? Jestem ciekaw jakie są typy pozostałych kolegów. Mi osobiście podoba się projekt 3 (pomijając już sprawę przydatności chipu).
A i zastanawiam się nad nr. pesel - to bardzo osobista informacja i w przypadku zgubienia może go ktoś niewłaściwie wykorzystać. Ja np. nie chciał bym aby mój pesel został komukolwiek udostępniony.
#32 | Arek Kafka dnia luty 05 2013 20:09:24
we wczesnieszym wpisie zastanawiałem sie nad celowością umieszczania danych które moga ulec zmianie, teraz czytam o umieszczeniu w widocznym miejscu nr PESEL, a przeciez ma to być karta chipowa, więc chyba nie ma problemu zapisania tych informacji w postaci cyfrowej na owym chipie. Prosze wziąć rownież pod uwage ustawę o ochronie danych osobowych. Danymi osobowymi sa wszelkie informacje dotyczące konkretnej osoby, za pomoca których bez wiekszego wysiłku można tę osobę zidentyfikować (art. 6 tej ustawy). Jak sądzę decydując sie na ten typ karty ZG bierze pod uwagę informatyzację Okregów/Oddziałów/Kół i ujednolicenie ewidencji ruchu członkow, wystawców, ekspertów itp., bo jeśli ma to na celu tylko wymianę naszych książeczek to powiem po naszymu "to jes darymne.." Ale jeśl to ma na celu zaprowadzenie porząku, to raczej należałoby to zrobić od drugiej strony, a mianowicie opraowania systemu bazy danych, bo karta jest na samym końcu.
#33 | FDC dnia luty 05 2013 21:53:39
Żeby przetwarzać i gromadzić bazę danych osobowych wydaję mi się że trzeba mieć odpowiednie kalifikacje (jak to jest ? - bo sam posiadam taka bazę danych członków i-KF) i bezpieczne narzędzia do tego. Co do zapisu danych w chipie (o ile do tego dojdzie) to i tak można je bardzo łatwo z stamtąd pozyskać, dla tego ja nie bardzo mam ochotę na zapisywanie tego typu informacji o mnie.
#34 | Arek Kafka dnia luty 06 2013 22:37:14
Koledzy, nie wnikam już w takie rzeczy jak kwalifikacje, umiejętności czy uprawnienia, w tak licznym gronie na pewno ktoś się znajdzie. Jednak nadal irytuje mnie cel wprowadzenia tych legitymacji. Nawet jeśli nas to nie będzie nic kosztowało to co zrobimy z nowymi członkami za np. 7 miesięcy. W jakim czasie otrzymają ten nazwę to na razie "ekskluzywny gadżet" ? Co ta legitymacja nam da ? Otworzy drzwi do siedziby koła bez kluczy ? - chyba nie bo kto zamontuje czytniki (o oprogramowaniu nie wspominam), otworzy drzwi do siedziby ZG - a ilu zwykłych śmiertelników tam się w ciągu roku wybiera ? Zniżki na ekspponaty - a co stoi na przeszkodzie teraz ?Jeśli chcemy aby to była karta z chipem to gdzie będą czytniki tych kart ? Czy jesteśmy jako związek już tak bardzo zinformatyzowani ? Mam wątpliwości czy wszystkie Koła/Oddziały mają komputery z podłączeniem do internetu. Chyba, że mamy na myśli nasze domowe komputerki. Koledzy z ZG, sędziowie, wystawcy, macie kontakty z filatelistami z innych państw – jak tam to jest rozwiązane ? Jeśli zaś chcemy uporządkować nasz PZF to na pewno nie od strony wprowadzenia kart chipowych jeśli nie mamy jednolitej infrastruktury komputerowej we wszystkich okręgach/oddzialach czy kołach. Na końcu aby nie było tylko biadolenie.. kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu, wiec spokojnie do robotySmile zróbmy to nie szybko ale dobrze - pozdrawiam !
#35 | piotr11 dnia luty 14 2013 01:58:09
Bardzo dobry pomysł z wymianą dotychczasowych legitymacji. Beznadziejny relikt komunizmu - rozpadający się kartonik a w nim stempelki jak za Króla Ćwieczka. Nareszcie ktoś konkretnie działa a nie tylko narzeka że nic nie można zrobić i na nic nie ma pieniędzy
#36 | piotr11 dnia luty 26 2013 01:35:52
Szanowny Kolego joseph111 - nieskasowany,
jestem członkiem PZF od kilku lat i jakoś nie zaobserwowałem specjalnego zainteresowania "szarym członkiem" związku po za przypomnieniem o: 1. konieczności opłacenia składki i 2. przekazaniu 1% na cele statutowe PZF. Skoro nic nie mam z opłacanej corocznie składki 70 zł to może chociaż gadżecik w postaci karty. Pozdrawiam piotr11
#37 | FDC dnia luty 26 2013 17:25:34
@joseph111, moje komentarze też są kasowane. To jest naruszanie prawa do wolności słowa !! Jak widać jest tylko jedna słuszna linia w PZF, i nie ma szans na konstruktywna krytykę. Do tej pory nie ma żadnej odpowiedzi z ZG na dyskusje na temat przydatności chipów w nowych legitymacjach. Sam pomysł wprowadzenia nowych wzorów legitymacji jak najbardziej popieram.
@ John54 - tu nie chodzi o przerażenie, tylko o prawo zarządzania swoimi danymi. Życzę koledze aby ktoś kiedyś na jego dane osobowe kupił na raty przez internet zestaw AGD do kuchni za 12 tyś zł. Będzie się wtedy kolega mógł wykazać przy odkręcaniu tej sprawy.
@ZG PZF - A może PZF powinien zakupić dedykowaną drukarkę do kart ? Najniższe (najtańsze) modele drukują nawet na kartach z chipem, i można drukować na bieżąco pojedyncze sztuki, a sprzęt został by w Związku. Kto by chciał z chipem dostał by kartę z chipem, kto bez dostał by bez i po problemie. 100 szt czystych kart do takiej drukarki kosztuje 43 zł - 0,43 zł za sztukę + koszt taśmy drukującej 2,06 zł na kartę dwustronną. Ceny z vat.
@piotr11 - to nie jest tak jak myślisz piotr. Siedząc w domu (jak słusznie zauważył Andrzej) nic z członkostwa w PZF nie będziesz miał, ale będąc aktywnym członkiem, wystawcą możesz czerpać pełnymi garściami z tego co zbudował PZF przez lata. Są pewne sporne kwestie, z wielu rzeczy członkowie nie są zadowolenie, no ale jakby wyszli z własna inicjatywą (i z domu) może dało by się chociaż cześć zmienić.
#38 | Andrzej Nowak dnia marzec 04 2013 20:39:13
Kolejny 7 projekt nadesłał Waldemar Kawiński - bardzo serdecznie dziękujemy
#39 | FDC dnia maj 16 2013 00:27:20
Jak wygląda sprawa legitymacji ? Który wzór wygrał konkurs ? Osobiście stawiałem na 2 i 3.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.