Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 240
· Najnowszy użytkownik: lidiadz11

free counters

stat4u

Aktualności

Noworoczne Spotkanie Delegatów Małopolskiego Okręgu PZF

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 16.01.2013, 23:34 Okręg Małopolski Inne
Noworoczne Spotkanie Delegatów Małopolskiego Okręgu PZFW dniu 12.01. 2013 roku (sobota) w 120 rocznicę założenia Polskiego Klubu Filatelistów w Krakowie przez Maksymiliana Mikołaja Urbańskiego, odbyło się noworoczne spotkanie Delegatów i Przewodniczących Kół Małopolskiego Okręgu PZF. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w „Klubie Ekspresik” w budynku poczty przy ul. Westerplatte 1, który został udostępniony filatelistom przez Pocztę Polską w Krakowie. W zebraniu uczestniczyło 44 osoby, w tym; 25 Delegatów i Przewodniczących Kół, członkowie Zarządu Okręgu Małopolskiego, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej i zaproszeni goście.
Po otwarciu zebrania prezes Małopolskiego Okręgu PZF prof. dr hab. inż. Stanisław Mitkowski, wręczył zasłużonym filatelistom srebrne i brązowe odznaki Honorowe PZF, przyznane przez Zarząd Okręgu. Odczytany został również tekst okazjonalnego dyplomu przygotowanego dla p.Ewy Piotrowicz z Koła nr 4 z Rabki – Zdroju, wielce zasłużonej dla rozwoju filatelistyki młodzieżowej w Okręgu, dla której poświęciła ponad 35 lat swojego aktywnego życia.
W kolejnym punkcie programu zebrania, prof. dr. hab. Jerzy Bartke podzielił się z zebranymi wrażeniami z pobytu na wystawie prasy filatelistycznej, która miła miejsce w Moguncji w dniach 2-4. 11. 2012 r. Przy okazji sprawozdania z wystawy i informacji o nagrodach i wyróżnieniach dla członków PZF z naszego Okręgu, zebrani usłyszeli wiele ciekawych informacji związanych z początkami i rozwojem prasy filatelistycznej w Europie oraz jej bogatymi tradycjami.
W części merytorycznej spotkania prezes Okręgu prof. S. Mitkowski złożył sprawozdanie rzeczowe i finansowe z działalności Okręgu za 2012 rok. Zwrócił uwagę, że pomimo trudności lokalowych, finansowych i kadrowych podjęto szereg działań w zakresie pokazów i wystawy filatelistycznej z okazji wprowadzenia przez Pocztę Polską znaczka z serii „Śladami Karola Wojtyły” z motywem krakowskim, kontynuacji wydania naszego czasopisma „Filatelista Małopolski” oraz prac zmierzających do zwiększenia aktywności Kół, które w ubiegłych latach szczyciły się znaczącymi osiągnięciami, a obecnie nie działającymi. Prezes zwrócił uwagę na wysoko ocenianą współpracę Zarządu Okręgu z Pocztą Polską SA, Regionalnym Działem Handlu i Filatelistyki w Krakowie. Z uznaniem również poinformował zebranych o bardzo aktywnej działalności Komisji Naukowo- Badawczej prowadzonej przez prof. J. Bartke.
W dalszej części spotkania p. Józef Syska złożył sprawozdanie z działalności w zakresie filatelistyki młodzieżowej w tym szczególnie na temat przebiegu 50. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego w Tarnowie oraz o przygotowaniach do kolejnego konkursu w 2013 roku.
Po złożeniu sprawozdań był czas na dyskusję, zgłoszenia propozycji do planu pracy na rok 2013 oraz sugestie dotyczące rozwiązania spraw lokalowych Zarządu Okręgu. Dyskutowano również nad sprawą wystaw i pokazów znaczków, zwracając uwagę na potrzebę sformułowania nowych koncepcji w tym zakresie.
Zebrani mieli okazję wymienić swoje poglądy w kuluarach, nabyć poszukiwane walory, a także zaopatrzyć się w walory oferowane przez Pocztę Polską SA bowiem dzięki uprzejmości dyrekcji czynne było wyjątkowo w sobotę stoisko filatelistyczne w budynku przy ul. Westerplatte 1.

opracował dr Jerzy Duda
foto dr Jerzy Duda

Informację przesłał:
Marcin Jackowski

facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.