Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: regmuz

free counters

stat4u

Aktualności

600 wystawców na jubileuszowym Jarmarku Tumskim

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 12.04.2013, 23:39 Inne
600 wystawców na jubileuszowym Jarmarku Tumskim600 wystawców na jubileuszowym Jarmarku Tumskim

Aż 600 wystawców z Polski i Europy pojawi się na tegorocznym V Jarmarku Tumskim. Do Płocka zjadą kolekcjonerzy, antykwariusze, właściciele galerii i warsztatów rzemieślniczych, a także kataryniarze, myśliwi i kucharze. Gratką dla widzów będą atrakcje trzech tematycznych dni: hiszpańskiego, myśliwskiego i kolekcjonerskiego. Jarmark potrwa od 24 do 26 maja.

Jarmark Tumski to impreza pielęgnująca i podtrzymująca tradycję weekendowych targów popularnych w całej Europie. To także doskonały pretekst do rodzinnej wycieczki do Płocka. T0 jedno z największych kolekcjonerskich wydarzeń w kraju obchodzi w tym roku pięciolecie. Organizatorzy przygotowali z tej okazji mnóstwo atrakcji do oglądania, smakowania i słuchania.

Program Jarmarku Tumskiego zbudowany wokół hasła „Tradycje ze smakiem” podzielono na trzy dni - bloki tematyczne, a każdy z nich obfituje w koncerty, wystawy oraz specjalne pokazy. Piątek 24. maja to dzień hiszpański i szansa na zapoznanie się z kulturą, tradycją i smakami Półwyspu Iberyjskiego. Ukoronowaniem dnia wypełnionego gorącymi rytmami flamenco, smakowaniem tradycyjnych potraw hiszpańskich, prezentacją strojów narodowych, obrzędów i zwyczajów będzie energetyczny taneczny Wieczór Hiszpański. Sobota będzie prawdziwym świętem myślistwa - z pokazami sokolników, technik wabienia zwierzyny, prezentacją psów myśliwskich oraz dań z dziczyzny. Niedziela należeć będzie zaś do kolekcjonerów. To im poświęcona jest też niezwykła wystawa prezentująca rzadkie dziedziny kolekcjonerskie, takie jak: ksyrofilistyka (zbieranie przedmiotów związanych z goleniem) czy filobutonistyka (zbieranie guzików). Swoje imponujące zbiory pokażą kolekcjonerzy plomb i kapsli oraz naparstków, a także nalepek na opakowania serków topionych i cukierków. Wystawę przez cały czas trwania Jarmarku Tumskiego oglądać będzie można w nowej siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Ale, jak to na jarmarku, tak i tym razem najważniejsze będą zakupy. Rok rocznie zachęcają do nich stragany kolekcjonerów z Polski, Litwy, Niemiec czy Wielkiej Brytanii wystawiające antyki, bibeloty, rękodzieło artystyczne i wyroby rzemieślnicze. Nie zabraknie też wspaniałego jedzenia, o które zadbają najlepsi kucharze z całej Polski - uczestnicy konkursu UniFreeze Culinary Cup. Jarmark Tumski to atrakcja dla całych rodzin. Dorośli na kolekcjonerskich straganach wytropią prawdziwe rarytasy, a dzieci zachwycą się tradycyjnym festiwalem kataryniarzy, koncertem strażackiej orkiestry i pokazem hiszpańskich tancerzy, ale też nauczą się wiele o polskiej tradycji i historii.

Organizatorami Jarmarku Tumskiego są Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego w Płocku oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

V Jarmark Tumski
24-26 maja 2013
Płock
www.jarmarktumski.pl

Kontakt dla mediów:

Karolina Szmytko
k.szmytko@businessandculture.pl
tel. +48 733 800 806
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.