Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 224
· Najnowszy użytkownik: timeblockOPems

free counters

stat4u

Aktualności

Wernisaż, zebranie sprawozdawcze Okręgu i szkolenie członków nowopowstałego Koła PZF w Krzepicach.

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 13.04.2013, 20:39 Okręg Częstochowski Wystawy
Wernisaż, zebranie sprawozdawcze Okręgu i szkolenie członków nowopowstałego Koła PZF w Krzepicach.Wernisaż, zebranie sprawozdawcze Okręgu i szkolenie członków nowopowstałego Koła PZF w Krzepicach.
Wysiłkiem członków nowopowstałego w styczniu 2013r. Koła PZF Nr 9 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach i jego pracowników - odbyło się dnia 23 marca 2013r. otwarcie wernisażu filatelistycznego, który potrwa do 5 kwietnia br. Zaprezentowano fragmenty barwnych kopii eksponatów: „Poczta regionu częstochowskiego 1808 - 1946”, „Wędkarstwo”, „Bezpieczeństwo na drogach”, „Prowizoryczne znaczki Białorusi”, „Etykiety zapałczane” i „Karty telefoniczne”. Następnie odbyło się zebranie sprawozdawcze Okręgu Częstochowskiego PZF za 2012 rok oraz szkolenie nowych członków PZF w Krzepicach. W części uroczystej w nielicznym gronie wyróżnionych znalazła się pani Magdalena Zalewska Dyrektor GOK w Krzepicach, która otrzymała Srebrną Odznakę Honorową PZF. Z kolei wręczone zostały członkom nowopowstałego Koła PZF Nr 9 – legitymacje członkowskie. W części roboczej zebrania zdali swe sprawozdania: prezes, skarbnik i przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Okręg nasz podobnie jak w ubiegłych latach wykazał na koniec 2012r. - saldo dodatnie. Omówiono i zatwierdzono plan pracy Okręgu na 2013 rok, podsumowano realizację planu pracy Okręgu za I kw. 2013r. W związku z rezygnacją dwóch członków Zarządu dokooptowano do Zarządu Okr. Kol. Jacka Kubczyka powierzając mu funkcję Przewodniczącego Komisji Młodzieżowej. Współautorzy książki pt; "HISTORIA POCZTY I FILATELISTYKI NA TERENIE ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ” otrzymali barwne kopie dyplomów i medali. W spotkaniu uczestniczyli prezesi Kół PZF z Częstochowy, Lublińca, Dobrodzienia i Krzepic. Na koniec informacja - wydana przez nasz Okręg książka jw. została zgłoszona na Światową Wystawę Filatelistyczną BRASILIANA 2013 w Rio de Janeiro / Brazylia (19 - 25.11.2013).
Po zebraniu odbyło się szkolenie przez członków Okręgowego Kolegium Sędziów z myślą o nowych członkach PZF - obecnych na sali. Wspomnienia ze swych zainteresowań filatelistycznych przedstawili wystawcy; Kol. Roman Kubczyk Jacek Kubczyk, Bolesław Mostek, Edward Kubica, Włodzimierz Nocuń i J.M. Nowak. Na koniec Kol. Grzegorz Zagórowicz używając rzutnika, przybliżył temat „Jak zbierać, kolekcjonować i prezentować eksponaty filatelistyczne”. Naszym zdaniem, szkolenie takie spełniło oczekiwania nowych członków PZF, a pierwszy raz organizowany wernisaż - przybliży mieszkańcom Krzepic, piękno naszych zainteresowań.

Przesłał:
Jerzy Maciej Nowak


facebookDrukuj
 • Wejście do budynku Gminnego Ośrodka w Krzepicach.

 • Afisz wernisażu eksponatów filatelistycznych.

 • Otwarcie wernisażu. Od prawej: prezes nowego Koła PZF Nr 9 Kol. Janusz Kopacz, dyrektor GOK pani Magdalena Zalewska i niżej podpisany.

 • Prezentowane barwne kopie eksponatów omówił prezes Okręgu Częstochowskiego PZF.

 • Wręczenie Srebrnej Odznaki Honorowej PZF - pani dyrektor Magdalenie Zalewskiej.

 • Wręczenie legitymacji PZF, członkom nowopowstałego Koła Nr 9 przy GOK w Krzepicach.

 • Współautorzy książki pt; "HISTORIA POCZTY I FILATELISTYKI NA TERENIE ZIEMI CZESTOCHOWSKIEJ", od lewej Kol. Edward Kubica, Grzegorz Zagórowicz i Włodzimierz Nocuń - otrzymują barwne kopie dyplomów i medali.

 • Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Okręgu, czyta jej Przewodniczący Kol. Bolesław Mostek z Lublińca.

 • Oprawione dyplomy i medale za wystawianą monografię Okręgu, na Wystawach Filatelistycznych w Jakarcie, Białogardzie i Moguncji.

 • Uczestnicy zebrania.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.