Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 661
· Najnowszy użytkownik: Pyranmow

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa "Pamięci Jana Pawła II"

Dodane przez MaGiK, Dnia: 08.06.2006, 19:06


P R O T O K Ó Ł

z prac Sądu Konkursowego Krajowej Wystawy Filatelistycznej II stopnia
PAMIĘCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II”

1. Sąd Konkursowy powołany przez Prezydium ZG PZF z dnia 07 marca 2006r. (protokół nr 102/XVIII/2006/Pr) pracował 13 i 14 maja 2006r. w następującym składzie:

Przewodniczący:
Władysław Alexiwicz
W-ce przewodniczący:
Marian Wawrzynkowski
Członkowie:
Maciej Bukczyński,
Bronisław Jasicki,
Adam Kęstowicz
Sekretarz:
Mieczysław Rożek (aspirant)

W pracach Sądu Konkursowego brał udział ekspert PZF Jeremi Melnik.

2. Sąd Konkursowy w zespołach roboczych dokonał oceny wszystkich eksponatów metodą punktową, w oparciu o regulaminy FIP, PZF i regulamin wystawy i stwierdza, że wystawa spełnia wymagania krajowych wystaw Filatelistycznych II stopnia organizowanych przez PZF.

3. Na wniosek Jury, Komitet Organizacyjny Wystawy uzupełnił jej regulamin, tworząc klasę aerofilatelistyki, a Jury postanowiło przenieść do niej eksponaty:
nr 006 Zbigniewa Gałusińskiego „Lotnictwo sportowe w Polsce 1925–1939” oraz nr 017 Feliksa Zielnika „Poczty szybowcowe w Polsce” i dokonać ich oceny zgodnie z zasadami tej klasy wystawowej.

4. Aspirant Władysław Ługowski w związku z ciężko chorobą zrezygnował z prac w Jury wystawy. Sąd Konkursowy i Komitet Organizacyjny postanowiły przenieść z klasy jurorów i aspirantów do klasy konkursowej revenue eksponaty Władysława Ługowskiego:
nr 002 „Papiery stemplowe Królestwa Polskiego”, nr 003 „Weksle na ziemiach polskich”, oraz do klasy eksponatów jednoekranowych eksponat Władysława Ługowskiego nr 004 „Lwów – opłaty lokalne na papierach stemplowych”,

6. Sąd Konkursowy wyłączył z oceny eksponat nr 086 Krzysztofa Wojciecha Jankowskiego „Sanktuaria Maryjne na znakach pocztowych”, ze względu na niespełnienie wymogów regulaminowych.

7. Sąd Konkursowy przyznał GRAND PRIX wystawy:

kol. Markowi Zbierskiemu za eksponat nr 048 „Chemia klucz do lepszego życia”, wraz z nagrodami Wiesława Szczepańskiego posła RP (odtwarzacz DVD) i Koła PZF w Kamiennej Górze (puchar).

8. Sąd Konkursowy w poszczególnych klasach przyznał nagrody specjalne i dla innych najlepszych eksponatów:

- w klasie Historii Poczty nagrodę specjalną ufundowaną przez Sławomira Śmiałowskiego Komendanta Powiatowego Policji w postaci pucharu szklanego Markowi Banasiakowi za eksponat nr 007 „Poczty powiatu krotoszyńskiego do 1920r.”,
- w klasie Literatury nagrodę specjalną ufundowaną przez Krzysztofa Kasprolewicza dyrektora Centrum Sieci Pocztowych O/Leszno w postaci pucharu metalowego Olgierdowi Maciejewiczowi za eksponat nr 091 „Papież Jan Paweł II na kasownikach pocztowych świata 1978-2005 – wydanie XI”,
- w klasie młodzieżowej nagrodę specjalną przez Krzysztofa Kasprolewicza dyrektora Centrum Sieci Pocztowych O/Leszno w postaci pucharu metalowego Alicji Łuszczynie za eksponat nr 069 „Ruch olimpijski w Polsce”.
- w klasie Historii Poczty nagrodę ufundowaną przez Jana Sierpowskiego w postaci zegara w granicie Andrzejowi Skorkowi za eksponat nr 013 „Rejencja Koszalińska”,
- w klasie Młodzieżowej nagrodę ufundowaną przez Krzysztofa Kasprolewicza dyrektora Centrum Sieci Pocztowych O/Leszno w postaci albumu „Leszno wczoraj i dziś” Kołu Młodzieżowemu przy Klubie „Przylesie” w Koszalinie za eksponat nr 076 „Poczta Koszalina do 1945r.”,
- w klasie Historii Poczty nagrodę ufundowaną przez Janusza Maruwkę Starostę Powiatu Rawickiego w postaci pucharu szklanego Krystynowi Mrozowi za eksponat nr 011 „Dworcowe i ambulansowe znaki pocztowe Bydgoszczy”,
- w klasie Aerofilatelistyki nagrodę ufundowaną przez Janusza Maruwkę Starostę Powiatu Rawickiego w postaci pucharu szklanego Zbigniewowi Gałusińskiemu za eksponat nr 006 „Lotnictwo sportowe w Polsce 1925-1939”
- w klasie Literatury nagrodę ufundowaną przez Janusza Maruwkę Starostę Powiatu Rawickiego w postaci pucharu szklanego Markowi Plewako i Władysławowi Andreasikowi za eksponat nr 093 „Jan Paweł II na znakach pocztowych świata”

9. Pozostałe upominki Jury pozostawiło do dyspozycji Komitetu Organizacyjnego z sugestią przekazania ich wystawcom zgodnie z regulaminem.

10. W klasach konkursowych Sąd przyznał wyróżnienia wymienione w zestawieniu stanowiącym załącznik nr 1 do protokołu.

11. Sad Konkursowy otrzymał do oceny eksponaty literatury na nośnikach elektronicznych, wyświetlono je podczas obrad Jury. Dokonano ich oceny z zaleceniem, aby udostępnić je w całości, najlepiej na stronach internetowych ZG PZF.

12. Sąd Konkursowy z największą przyjemnością pragnie podziękować organizatorom w szczególności koledze Stefanowi Skrzypkowi za wzorową organizację wystawy w tym za zapewnienie doskonałych warunków pracy Jury, wsparcie techniczne czynności biurowych oraz ciepłą atmosferę i warunki socjalne.

13. Wyjątkowo korzystnie Jury ocenia, że wystawa była całkowicie gotowa już tydzień przed otwarciem, co umożliwiło sprawną i spokojną pracę Sądu Konkursowemu.

14. Wystawa w należyty sposób upamiętnia osobę Ojca Świętego, stanowiąc zdaniem Jury jedno z wielu istotnych wydarzeń kulturalnych ziemi rawickiej. Odbyła się, co wymaga szczególnego podkreślenia w Ratuszu stanowiącym centralny punkt miasta z doskonałym jej rozpropagowaniem.

Na tym protokół zakończono i podpisano

Rawicz, dnia 14 maja 2006r.

Załącznik nr 1 do protokołu Sądu Konkursowego Krajowej Wystawy Filatelistycznej "Pamięci Papieża Jana Pawła II"


 

facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.