Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 221
· Najnowszy użytkownik: ama

free counters

stat4u

Aktualności

WYDANIE SPECJALNE TYLKO DLA CZŁONKÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU FILATELISTÓW.

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 05.10.2013, 23:17 ZG PZF Budujemy eksponat
WYDANIE SPECJALNE TYLKO DLA CZŁONKÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU FILATELISTÓW.Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Filatelistów informuje, że na wniosek Prezydium Poczta Polska S.A. w uznaniu zasług naszego Związku w promocji kolekcjonerstwa polskich znaczków pocztowych emitowanych przez Pocztę Polską S.A. wydała w miesiącu...
facebookDrukuj
  • RZECZYWISTY WYGLĄD NOWODRUKÓW

Komentarze

#1 | kamil dnia wrzesień 19 2013 03:16:15
Witam wszystkich Filatelistów. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo się cieszę, że w końcu ZGPZF udało się załatwić z Pocztą Polską walor w postaci znaczków dostępny tylko dla członków PZF. Cieszy mnie fakt, że jesteśmy - będziemy nietuzinkowymi posiadaczami ww znaczków, a co za tym idzie jest większa motywacja dla kontynuacji kolekcjonerstwa.
Pozdrawiam wszystkich Filatelistów.
Kamil.
#2 | marimec dnia wrzesień 30 2013 12:04:16
Witam. Nie cieszy mnie kolejna nalepka taka sama jak czarnodruki - nie można nią opłacić przesyłki listowej - tym samym nie jest to walor pocztowy. Pozdrawiam. Marimec
#3 | Adam_Staron dnia wrzesień 30 2013 15:38:48
"będziemy nietuzinkowymi posiadaczami ww znaczków" - proszę mnie nie rozśmieszać. Po pierwsze - nie znaczków tylko nowodruku. Po drugie - co niby nietuzinkowego jest w tym walorze? Nakład? 9500 sztuk czyli żaden rarytas.
#4 | Monkos Henryk dnia październik 05 2013 18:24:42
Szanowni Koledzy. Poczta Polska - NIGDY - nie wyda znaczka pocztowego w organiczonym nakładzie dostępnego wyłącznie dla członków jakiegokolwiek Stowarzyszenia Filatelistów w tym PZF, z tego względu, że zabrania jej na to prawo pocztowe ustanowione przez UPU. Dopuszcza się jedynie wykonywanie nadruków okolicznościowych na znaczkach bedących w obiegu, ale stosuje się to wyłącznie dla nadzwyczajnych wydarzeń dla których, nie wydano odrębnego znaczka pocztowego. Tak się stało w przypadku przedruku bloku z okazji 450 lat Poczty Polskiej , którego część nakładu przedrukowano z okazji XX Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Wrocław 2008. oraz Bloku z okazji 150 pierwszego polskiego znaczka pocztowego nadrukiem z okazji 60 lecia PZF. Oba te wydawnictwa w Katalogu Fischera opisano jako produkty PÓŁPRYWATNE. Wpis taki świadczy dobitnie o braku znajomości prawa pocztowego oraz prawa przez autorów katalogu. Fakt jest taki, że wszelkie zmiany dokonane bez zgody Poczty Polskiej na znakach pocztowych bedących W OBIEGU, jest ŚCIGANE PRZEZ PRAWO. Dotyczy to również prawnych srodków płatniczych. Fakty natomiast są takie: 1. Oba bloki są w obiegu pocztowym, 2. Nadruk wykonano za zgodą władz pocztowych na części nadruku, 3. NadrukI wykonała DRUKARNIA POCZTOWA.
Znaczka będącego w obiegu NIE WPROWADZA SIĘ PONOWNIE DO OBIEGU. Wystarczy Komunikat Poczty Polskiej o dokonanym przedruku na znaczkach będących w obiegu z podaniem nr bloków, które przedrukowano. Nie wykonano tego również na zlecenie PZF, ponieważ PZF nie ma takiej mocy sprawczej aby zlecać Poczcie Polskiej dokonywanie jakochkolwiek przedruków. Wykonano na prośbę PZF, uznając ważność wydarzenia. Oba bloki są pełnoprawnymi znakami pocztowymi za pomocą których, można dokonywać opłaty za usługi pocztowe. W przypadku nadruku półprywatnego autorzy tego przeduku byliby scigani przez PRAWO. Poczta Polska dla nas filatelistów może natomiast wydać jedynie wydawnictwa specjalne nie będące znakami pocztowymi takie jak: czarnodruki, nowodruki, WZORY, eseje prób kolorów itp. Takim wydawnictwem jest powyższy nowodruk. Natomiast wydarzeniem "nietuzinkowym" jak powyzej napisano jest fakt, że poraz pierwszy wydano taki walor wyłącznie dla członków Polskiego Związku Filatelistów. Wcześniejsze wydania tego typu jak nowodruki PICASSO, PIŁKA NOŻNA, MOSKWA 80 wydano również w ograniczonym nakładzie, ale tylko znikoma część trafiła do członków PZF. Oczywiście zamiast się cieszyć, że udało się przekonać Pocztę Polską do takiego wydawnictwa zawsze można ponarzekać. Ale się jeszcze taki nie narodził coby wszystkim dogodził. Pozdrawiam Henryk Monkos, prezes ZG PZF
#5 | Piotr Zubielik dnia październik 07 2013 14:58:09
Jeżeli oba bloki (nalepki?) są pełnoprawnymi znakami pocztowymi, to proszę podać ich nominał, aby móc uiścić opłatę pocztową - nie zaznaczono tego na tych nalepkach. Osoba nie będąca filatelistą może z czystym sumieniem zarzucić Związkowi Filatelistów i Poczcie naruszenie konstytucyjnego prawa równości.
Pozdrawiam,
Piotr Zubielik
#6 | Andrzej Nowak dnia październik 07 2013 21:04:34
Jak się nic nie wydaje - źle, jak się wydaje także źle. "Sodomnia i gomoria" - dom wariatów! Jeszcze się taki nie urodził...
Ja Was proszę zdecydujcie się wreszcie na coś?
#7 | Adam_Staron dnia październik 07 2013 22:45:52
Nie prościej po prostu nazwać rzecz po imieniu - jest to PAMIĄTKOWE WYDAWNICTWO PRZYGOTOWANE PRZEZ PP DLA CZŁONKÓW PZF. Tylko tyle i aż tyle. Cieszmy się, że PP docenia naszą organizacje, natomiast nie róbmy nad tym wydaniem od razy festiwalu zachwytów jakby było nie wiadomo czym.
#8 | embok dnia październik 08 2013 15:15:53
Ręce opadają - #4 Henryk o wozie, a #5 Piotr o kozie !!!
A wystarczyło uważnie przeczytać wyjaśnienia Prezesa, choćby to zdanie : " Tak się stało w przypadku przedruku bloku z okazji 450 lat Poczty Polskiej , którego część nakładu przedrukowano z okazji XX Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Wrocław 2008 oraz Bloku z okazji 150 pierwszego polskiego znaczka pocztowego nadrukiem z okazji 60 lecia PZF" oraz to zdanie dotyczące tychże bloków "Oba bloki są pełnoprawnymi znakami pocztowymi za pomocą których można dokonywać opłaty za usługi pocztowe".
Jeżeli chodzi o nowodruki (nie nalepki !!!) EUROPA 2013, to nikt nikogo nie zmusza do ich zakupu (u mnie w Kole PZF JEDNA osoba zrezygnowała, TRZECH członków je wykupiło mimo że nie mają abonamentu znaczków, CZTERNASTU członków prosi o DRUGI komplet, a pozostali zadowolili się 1 kompletem - to o czymś świadczy). Jedyne zadawane przez niektórych pytanie brzmi : "Czy nie mogły być tańsze?". Gdyby były wydawane CZŁONKOM PZF bezpłatnie (o co wnioskuję), to nawet wówczas żadna "Osoba nie będąca filatelistą" nie mogłaby "zarzucić Związkowi Filatelistów i Poczcie naruszenie konstytucyjnego prawa równości".
Pozdrawiam wszystkich kolekcjonerów : niefilatelistów oraz filatelistów zarówno niezrzeszonych jak i zrzeszonych w PZF.
#9 | Adam Szuler dnia grudzień 22 2013 13:28:02
Dlaczego nigdzie nie podano ile PZF musiał zapłacić Poczcie Polskiej za 1 kpl. nowodruków. Nigdzie takiej informacji nie ma. Nawet tutaj w owym komunikacie nie podano za ile PZF rozprowadza wśród członków to wydawnictwo (wiadomo teraz że za 40 zł). Jak jest różnica pomiędzy ceną dystrybucji a zakupem wydawnictwa w PP. Czy to jest informacja TOP SECRET o której zwykły członek wiedzieć nie powinien? Fajnie że są takie wydawnictwa i wielkie ukłony w stronę prezesa ale powinno się to podawać do wiadomości. Ile to kosztowało, ile się na tym zarobi itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.