Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: karahu3

free counters

stat4u

Aktualności

Krajowa Wystawa Filatelistyczna - "Świętochłowice 700"

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 15.11.2013, 16:22 Okręg Śląsko-Dąbrowski Wystawy
Krajowa Wystawa Filatelistyczna -  "Świętochłowice 700"Trzynaście lat po wystawie „Świętochłowice 2000”, zorganizowaliśmy wystawę w samym centrum Świętochłowic, w Młodzieżowym Domu Kultury. Czasy się zmieniły i oceniając przygotowania oraz samą wystawę możemy powiedzieć, że wszędobylski kryzys dopadł chyba już wszystkie obszary życia. Poza filatelistami oczywiście !!!!. My na przekór medialnym trendom, wraz z przychylnością nielicznych sponsorów i pełnemu zaangażowaniu MDK na czele z jego dyrektorem Wojciechem Przetacznikiem, zorganizowaliśmy wystawę szczebla krajowego, gdzie nie zgromadziliśmy niespełna 60 eksponatów ale ponad 60 eksponatów i to bardzo wysokiej rangi.

Tegoroczna wystawa została wkomponowana w obchody 700-lecia pierwszej wzmianki o Świętochłowicach. Obchody tej rocznicy trwały w mieście przez cały rok. Pierwszą imprezą filatelistyczną związana z tą rocznica był czerwcowy pokaz w dzielnicy Lipiny, upamiętniony kartką beznominałową i kasownikiem. Obecna wystawa z kolei upamiętnia miasto w postaci dwóch kartek bezominałwych i dwóch kasowników przedstawiających położenie miasta w Polsce wraz z jego herbem oraz znanego nie tylko wszystkim świetochłowiczanom ale i wszystkim fanom żużla, postać Pawła Waloszka.
Uroczystość otwarcia odbyła się zgodnie z planem 7 listopada o godzinie 15.00. Przybyłych gości powitał prezes Oddziału PZF Chorzów Andrzej Kafka. Minutą ciszy uczczono zmarłego Przyjaciela Oddziału Gerarda Cieslika.
Wśród obecnych gości powitano członków komitetu honorowego:
Zastępcę Prezydenta miasta Świętochłowice - Aleksandrę Skowronek;
Pełnomocnika Prezydenta miasta Chorzów –Jerzego Bogackiego;
burmistrza gminy Kargowa, Sebastiana Ciemnoczołowskiego , który dotarł specjalnie na tą imprezę po 450 km podróży;
Po wręczeniu upominków związanych z wystawą głos zabrali zastępca prezydenta Świętochłowic, pani Aleksandra Skowronek, dyrektor RS pan Klaudiusz Hercig oraz prezes ZG PZF Henryk Monkos.
Kolejnym punktem było wręczenie odznaczeń PZF.
Brązową odznaka „Za zasługi dla polskiej filatelistyki” uhonorowano UM Chorzów oraz kol. Ryszarda Prange, zaś kol. Lech Szymczak odznaczony został brązową odznaką „Honorową PZF”.
Po tych oficjalnych ceremoniach nastąpił występ artystyczno-wokalny przygotowany prze koło wokalne działające w MDK.
Specjalnymi dyplomami oraz upominkami podziękowano osobom którzy przyczynili się do tego, że ta wystaw mogła się odbyć w takiej a nie innej formie a byli to:
Robert Szpinda, Krzysztof Wyrzykowski, Barbara Schramel, Marian Skałbania, Adam Kultys.
Uroczystego otwarcia wystawy poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: Aleksandra Skowronek, Klaudiusz Hercig i Henryk Monkos.
W drugim dniu wystawy 8 listopada, przygotowaliśmy dzień młodzieży. Dla wszystkich uczniów którzy wtedy odwiedzili naszą wystawę, mieliśmy przygotowany zestaw upominków przygotowany przez naszych sponsorów. W tym dniu również kol. Jan Swadźba przeprowadził szkolenie z zakresu kolekcjonerstwa i pozyskiwania materiału filatelistycznego.
W tym dniu również odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym na projekt znaczka pod tytułem „W domu Kultury Nauka i Zabawa”. Tematyka wszystkich prac nawiązywała do różnych dziedzin działalności Młodzieżowego Domu Kultury.
Trzeci dzień – sobota to święto dla miłośników czarnego sportu – spotkanie z Przyjacielem Oddziału – panem Pawłem Waloszkiem.
Panu Pawłowi przygotowaliśmy małą niespodziankę – kartkę beznominałową oraz kasownik okolicznościowy, ale chyba największym zaskoczeniem był medal na którego rewersie znajduje się popiersie w raz z sylwetka jadącego żużlowca oraz tekst poświęcony panu Pawłowi. Po wręczeniu pamiątek nastąpił czas dla kibiców, można było zadać pytana, zdobyć autograf jak również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Ostatni dzień to PALMARES. Punktualnie o godzinie 13.00 odczytano protokół Sądu Konkursowego i wręczono nagrody. W tym samym czasie Komitet Organizacyjny przystąpił do demontażu gablot. Cała operacja zakończyła się około 21.00.
Na zakończenie Zarząd Oddziału PZF Chorzów oraz Komitet Organizacyjny Wystawy, pragną jeszcze raz serdecznie podziękować:
Współorganizatorom: UM Świętochłowice, Poczcie Polskiej, MDK Świętochłowice, -za pomoc
Sponsorom: ArcelorMittal Poska, Eurosystem – za wsparcie
Patronatowi medialnemu - Śląskiej Telewizji Miejskiej – za reportaż
I pizzerii Capello – za to, że nie umarliśmy z głodu ;-)

Przesłał:
Arkadiusz Kafka
facebookDrukuj
  • Wiecej na stronie Okręgu Ślasko-Dąbrowskiego www.pzfslask.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.