Kartka pocztowa wysłana z Bayonne 16 listopada 1914 r. Do Pabianic w guberni Piotrkowskiej dotarła 2 listopada 1914 r.
Na fotografii opublikowanej 5 czerwca 1915 r. w tygodniku Polonia przedstawionych jest 148 legionistów. Jedynie nieliczni z nich zostali zidentyfikowani. Pośrodku na dole w szarym mundurze stoi dowódca kompanii por. Max Doumic. Trzeci od góry pośrodku, obok legionisty bez regulaminowej bluzy stoi Longin Winiarski, którego fragmenty korespondencji wykorzystane zostały w tej publikacji.
Kartka pocztowa ochotnika internowanego w garnizonie Pierwszej Legii Cudzoziemskiej w Lionie. Kartka wysłana została 20 kwietnia 1915 r. do Paryża jako korespondencja wojskowa bezpłatna, gdyż internowani żołnierze nie otrzymywali bezpłatnych kart poczty polowej.
Sekretnik poczty cywilnej napisany 29 kwietnia 1915 r. w czasie transportu Bajończyków na front w Artois. Datownik poczty polowej 109 z 30 kwietnia 1915 r.
Kartka poczty polowej wysłana z Paryża 7 maja wieczorem, dotarła na front do kompanii Bajończyków 9 maja wieczorem lub później. Adresat poległ 9 maja rano w czasie ataku na Ouvrages blancs i wzgórza Vimy. Kartka z adnotacjami poczty polowej zwrócona została do nadawcy.
Sztandar Bajończyków przekazany po rozformowaniu kompanii do Komitetu Ochotników Polskich w Paryżu. Na sztandarze wyraźne ślady niemieckich kul. Kartka pocztowa wydana przez tygodnik Polonia.