Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 223
· Najnowszy użytkownik: Bonhomming

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa Jan Paweł II Święty w Ostrzeszowie

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 06.05.2014, 00:58 Okręg Śląsko-Dąbrowski Wystawy
Wystawa Jan Paweł II Święty w OstrzeszowieWystawa Jan Paweł II Święty w Ostrzeszowie
W galerii Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, w przeddzień kanonizacji Papieża Jana Pawła II, tj. w dniu 26.04.14, otwarto wystawę pt. Jan Paweł II Święty, przygotowaną przez Henryka Dembskiego - prezesa Koła PZF przy OCK w Ostrzeszowie.
W otwarciu wystawy uczestniczyli: Burmistrza M i G Ostrzeszów - M. Witek, przewodniczący Rady Miasta - E. Skrzypek, Starosta Ostrzeszowski - L. Janicki, liczna grupa filatelistów ostrzeszowskich i kępińskich oraz mieszkańców Ostrzeszowa. Otwarcia wystawy dokonał dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury Pan Artur Derewiecki wspólnie z Małgorzatą -córką Henryka Dembskiego – przebywającego podczas otwarcia już na kanonizacji w Watykanie. Córka Małgorzata Łaszewska, skierowała imieniu ojca podziękowania dla osób, które pomogły przy organizacji wystawy. Wśród nich wymieniła m.in. panią Grażynę Nelec, za pomoc przy projektowaniu wydawnictw pocztowych i plakatów, Drukarnię „ANC” oraz Pocztę Polską za przygotowanie stoiska pocztowego.
Na dużych formatach plakatów zaprezentowano zdjęcia Jana Pawła II połączone z walorami filatelistycznymi oraz wybranymi cytatami z różnych wystąpień i homilii Jana Pawła II. Prezentowano również oryginalne obrazy, medale oraz inne pamiątki, związane z pontyfikatem Świętego Papieża Polaka. Na zakończenie swego wystąpienia Pani Małgorzata wyraziła nadzieje, że cytowane fragmenty wystąpień Jana Pawła II będą stanowić drogowskaz naszego życia.
Dyrektor A. Derewiecki stwierdził, że wystawiane duże formaty prezentują się niewspółmiernie lepiej niż małe zdjęcia czy kartki pocztowe. Mimo iż wielkie formaty rzeczywiście bardzo przystają do wielkiego człowieka, jakim był Jan Paweł II, to i miłośnicy filatelistyki również bogato udokumentowali Jego działalność. Częścią wystawy była ekspozycja znaczków i kartek pocztowych Pana Marka Szymańskiego z Kalisza, który zaprezentował tylko część swoich zbiorów przedstawiających Jana Pawła II w podróżach po świecie.
Dużym powodzenie cieszyło się również stoisko Poczty Polskiej, w którym można było zaopatrzyć się w różne kartki pocztowe, koperty i znaczki spersonalizowane wydane przez Koło PZF oraz znaczki i książki poświęcone Papieżowi Polakowi.
Otwarcie wystawy połączone z koncertem Chóru JOYFULL GOSPEL, dedykowano w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wszyscy uczestnicy otwarcia wystawy i koncertu otrzymali okolicznościową pamiątkę przygotowaną i wydaną prze Koło PZF przy OCK w Ostrzeszowie.

Przesłał:
Henryk Dembski
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.