Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: karahu3

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa Święty Jan Paweł II w Wieruszowie

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 19.05.2014, 22:50 Okręg Śląsko-Dąbrowski Wystawy
Wystawa Święty Jan Paweł II w WieruszowieWystawa Święty Jan Paweł II w Wieruszowie

W Wieruszowskim Domu Kultury, w dniu urodzin Świętego Jana Pawła II, tj.18.05 2014 roku, otwarto wystawę pt. Święty Jan Paweł II, przygotowaną przez Henryka Dembskiego - prezesa Koła PZF przy OCK w Ostrzeszowie, która wcześniej była prezentowana w galerii Ostrzeszowskiego Centrum Kultury w dniach 26.04 - 9.05.2014r. W otwarciu uczestniczył: zastępca Burmistrza M i G Wieruszowa - Piotr Psikus oraz władze samorządowe miasta, filateliści z Wieruszowa, Kępna i Ostrzeszowa. Otwarcia wystawy dokonała Pani dyrektor Wieruszowskiego Domu Kultury - Anna Niesobska wspólnie z zastępcą Burmistrza oraz przewodniczącą Komisji Gospodarczej i Budżetu – Elżbietą Fiszer i Ojcem Ludwikiem z klasztoru Paulinów. Główne cele wystawy to Święty Jan Paweł II oraz promocja i ożywienie filatelistyki na Ziemi Wieruszowskiej.
Aktualną wystawę uzupełniono o nowe materiały jak: plakat z aktualnym zdjęciem grobu Świętego Jana Pawła II oraz dzięki Centrali Poczty Polskiej zaprezentowano plakaty pozwalające zapoznać się z przesłaniami Jana Pawła II jakie są umieszczone na znaczku Poczty Polskiej, wydanego z okazji kanonizacji. Plakaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, nie każdy zauważył i wie co jest znaczku przedstawiane. Na dużych formatach plakatów zaprezentowano zdjęcia z życia Jana Pawła II połączone z walorami filatelistycznymi oraz wybranymi cytatami z różnych wystąpień i homilii Jana Pawła II. Zaprezentowano również oryginalne obrazy związane z pontyfikatem Świętego Papieża Polaka, a cytowane fragmenty wystąpień Jana Pawła II winny stanowić dla nas drogowskaz życia. Marek Szymański - filatelista kaliski zaprezentował pielgrzymki po Polsce, Włoszech oraz po Stanach Zjednoczonych na znaczkach i kartkach pocztowych.
Z okazji wystawy przygotowano kartkę pocztową, znaczek spersonalizowany oraz dodatkowy stempel informacyjny, wszystko związane z 94. rocznicą urodzin Jana Pawła II. Urząd Pocztowy w Wieruszowie zorganizował stoisko pocztowe i stosował datownik dzienny z datą 18.05.2014. Otwarcie wystawy połączone było z koncertem chórów działających w Wieruszowie, dedykowanym w hołdzie Janowi Pawłowi II.
Wszyscy uczestnicy otwarcia wystawy i koncertu otrzymali okolicznościową kartkę pamiątkową przygotowaną z okazji kanonizacji i wydaną przez Koło PZF przy OCK w Ostrzeszowie.

Przesłał:
Henryk Dembski
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.