Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 661
· Najnowszy użytkownik: Pyranmow

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa filatelistyczna w "Gostyńską Noc ze Sztuką"

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 22.05.2014, 00:35 Okręg Wielkopolski Wystawy
Wystawa filatelistyczna w "Gostyńską Noc ze Sztuką"Wystawa filatelistyczna w „Gostyńską Noc ze Sztuką”

"Noc Muzeów” 2014 była czwartą edycją tej imprezy, jak odbyła się w Gostyniu. Tym razem przygotowano ją pod hasłem "Gostyńska Noc ze Sztuką”. Na sobotę, 17 maja 2014 roku, zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne. W gostyńskim Muzeum tego dnia dostępna była też wystawa przygotowana przez członków Koła Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu -- „Sztuka na znakach pocztowych”.
Na 16 ekranach wystawowych gostyńscy filateliści zaprezentowali swoje zbiory: Marek Cebulski „Malarstwo, architektura, folklor jako dziedzictwo kulturowe Polski”, Henryk Chwierot „Malarstwo polskie i światowe na znaczkach pocztowych”, Andrzej Dudek „Malarstwo na znaczkach francuskich” i „Sztuka na znakach pocztowych”, Ewa Jankowiak „Sztuka sakralna na znakach pocztowych”, Jerzy Kozyra Sztuka na znaczkach skandynawskich”, Szymon Krawiec „Malarstwo na znaczkach świata” oraz Stefan Wolniewicz „Malarstwo Wacława Boratyńskiego”.
W sobotnią noc wystawę zwiedziły 842 osoby. Ekspozycja będzie czynna w Sali konferencyjnej gostyńskiego Muzeum do 29 maja 2014 roku.

Przesłał:
Andrzej Dudek
Fot. Robert Czub
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.