Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

"Pocztówka z wakacji"

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 19.06.2014, 22:00 Okręg Koszaliński Młodzież
Okręg KoszalińskiTadeusz Galant

"Pocztówka z wakacji"


Wakacyjna pora udziela się powszechnie. I dzieci i dorośli oczekują nadejścia wakacji z niecierpliwością. Do ciekawych spotkań filatelistycznych doszło w Szkole Podstawowej im J. Matejki w Koszalinie. Z inicjatywy nauczycieli szkoły, Poczty Polskiej i prezesa Koszalińskiego Okręgu PZF Andrzeja Skorka zorganizowano spotkania z dziećmi szkoły pod hasłem „Pocztówka z wakacji”. Spotkania wykorzystano do propagowania pracy poczty, zainteresowań kolekcjonerskich i oczywiście samej filatelistyki.
Pierwszym krokiem do poszukiwania swoich zainteresowań miały być pocztówki wysyłane przez dzieci w czasie wakacyjnych wyjazdów. Prelegent pokazał jak pisano listy i pocztówki dawniej i jak należy robić to teraz. Dzieci uczyły się przygotowywać kopertę do wysłania listu. Przyklejanie znaczków nie sprawiało żadnych kłopotów. Dzieci wiedziały którą stronę znaczka trzeba nawilżyć, żeby go przykleić do koperty. Nieco więcej wysiłku kosztowało adresowanie kopert, ale i z tym dzieci poradziły sobie.
Z zainteresowaniem dzieci słuchały opowieści o tym co trzeba zrobić żeby stać się filatelistą. Nic nie było straszne, ani utrzymywanie czystości rąk, ani szperanie po szufladach za starą korespondencją, ani namawianie rodziców żeby opowiedzieli o tym jak kiedyś próbowali zbierać znaczki, kiedy byli dziećmi. Panowało powszechne przekonanie, że ja też mogę zbierać znaczki pocztowe. Przekonanie zostało utwierdzone przekazanymi przez prowadzącego zajęcia każdemu dziecku na zawsze znaczkami – to się podobało !
W czasie zajęć padły dziesiątki pytań, dzieci mogły zgłaszać się do odpowiedzi. Za trafne odpowiedzi czekały nagrody. Poczta Polska (ze Szczecina i Gdańska) pomogła panu Andrzejowi w sowitym nagradzaniu dzieci, bo prezentów było bez liku. Ciekawe, dlaczego wszystkim najbardziej podobała się piłka plażowa, a nie zestaw znaczków. Chyba oczekiwanie na wakacje przybierało rozmiary nie do okiełznania.
Spotkanie było ciekawą inicjatywą propagowania filatelistyki – mogło się to zdarzyć dzięki życzliwości szkoły, hojności Poczty Polskiej i zaangażowaniu filatelistów.

facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.