Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 650
· Najnowszy użytkownik: ElberSluby

free counters

stat4u

Aktualności

Polskie frankatury mechaniczne. Transport szynowy.

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 05.07.2014, 01:05 ZG PZF Piśmiennictwo
Polskie frankatury mechaniczne. Transport szynowy.NOWOŚĆ W ZAKRESIE LITERATURY FILATELISTYCZNEJ

W ostatnim czasie ukazała się nowa pozycja w piśmiennictwie filatelistycznym. Katedra Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach wydała w formie katalogu opracowanie Jana Gerasa, Polskie frankatury mechaniczne. Transport szynowy. 2014.
Katalog zawiera informacje o polskich frankaturach mechanicznych z zakresu transportu szynowego. Publikacja jest podzielona na trzy grupy: frankatury obiegowe, frankatury okolicznościowe oraz frankatury używane przez obce zarządy pocztowe na ziemiach polskich, jak: Wolne Miasto Gdańsk, Niemcy (tereny obecnie leżące w granicach Polski i tereny Polski wcielone podczas II wojny światowej do Rzeszy) oraz Generalne Gubernatorstwo. Rozdział prezentujący frankatury obiegowe autor podzielił na części tematyczne, jak: Zarządzanie transportem szynowym; Tabor kolejowy i jego podzespoły; Budowle kolejowe i infrastruktura kolejowa; Ludzie związani z kolejnictwem i inne. Katalog obejmuje frankatury mechaniczne stosowane w latach 1927-2013.
Recenzentami publikacji byli: Stanisław Kwoka, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu; Krystyn Mróz, Polski Związek Filatelistów, Marek Sitarz, Katedra Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej.

Informację przekazał

Jerzy Bielawski
Komisja Literatury ZG PZF
Kalisz, lipiec 2014
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.