Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: Lizaelicy

free counters

stat4u

Aktualności

Wernisaż Filatelistyczny prof. Zygmunta Wiatrowskiego

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 19.10.2014, 10:26 Okręg Bydgoski Wystawy
Wernisaż Filatelistyczny prof. Zygmunta Wiatrowskiego
Wernisaż Filatelistyczny prof. Zygmunta Wiatrowskiego (1-5.10.2014) z okazji Inauguracji 20. Roku Akademickiego 2014-2015 i rozpoczęcia obchodów XX-lecia Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku, w gmachu Collegium Minus WSHE.

Wernisaż jest jedną z ciekawszych form wystawiennictwa filatelistycznego, stanowi swobodną ekspozycję, niezwiązaną z zasadami i wymogami regulaminowymi wystaw konkursowych. Jest niewątpliwym połączeniem wydarzenia społeczno-towarzyskiego, spotkania środowiskowego oraz prezentacji dla mediów. W zaistniałym przypadku wernisaż dotyczył osiągnięć na polu filatelistyki prof. Zygmunta Wiatrowskiego, wykładowcy i nauczyciela największej uczelni we Włocławku i najbliższego regionu.

Na ekspozycję złożyły się dwa eksponaty Profesora, a mianowicie:
- "Stany Zjednoczone Ameryki Północnej" (eksponat klasy tradycyjnej, generalny z elementami specjalizacji) obejmujący 100 lat wydań pocztowych USA, począwszy od znaczka nr 1 z 1847 r. Eksponat ten był wielokrotnie wystawiany w kraju i za granicą, kilkakrotnie uzyskując medal złoty.
- "Dziecko na znakach pocztowych świata" (eksponat klasy tematycznej) temat związany bezpośrednio z zainteresowaniem pedagogicznym Profesora i zbudowany według zasad i form organizacji procesów opiekuńczo-wychowawczych oraz nauki o edukacji najmłodszych.

4 października czynne było w uczelni stoisko Poczty Polskiej, można też było nabyć kartkę okolicznościową ze stemplem dodatkowym oraz z naklejonym znaczkiem personalizowanym.
Wernisaż cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem władz uczelni, wykładowców, studentów oraz zaproszonych gości. Zorganizowany został przez Rektorat i Senat Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku oraz Zarząd Okręgu Polskiego Związku Filatelistów w Bydgoszczy.

Przemysław Drzewiecki
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.